Akne Maskesi
gençlerde ve orta yaş grubunda görülen en yaygın cilt sorunlarından biridir. Akne problemine baştan önlem alınmadığında ve doğru tedavi uygulanmadığında ileride yaşanacak sorunlar büyüktür ve kalıcı izlere neden olabilir.

Bu nedenle cilt.net olarak vereceğimiz akne maskesi “Sivilce Maskesi” tariflerinden size uygun olanı seçip cildinize uygulayabilirsiniz.

Su ( yarım litre )
Fesleğen ( 1 avuç )

Yarım litre suyu kaynatın ve su kaynamaya başladığında altını kapatıp 1 avuç kadar fesleğeni atın 10 – 15 dakika demlendirdiğiniz fesleğen suyunu soğuması için bekletin. Daha sonra fesleğen suyu ile her sabah ve her akşam cildinizi temizleyin.

Fesleğen suyu cildinizdeki bakterilerin azalmasını sağlarken aknelerin çoğalmasını da engeller.

Akne İçin Yumurta Akı Maskesi
Yumurta akı ( 1 tane )

Yumurta akı maskesinde ihtiyacınız olan tek şey bir adet yumurtanın akı. Temizlediğiniz cildinize yumurtanın akını karıştırmadan direk yüzünüze uygulayın. 4 – 5 dakika cildinizde bekletip ılık su ile durulamanız cildinizdeki gözenekleri açar, sivilceleri önler ve sebum yağ dengesini korur. 2 günde 1 uygulayabilirsiniz.

Limon Suyu ve Yulaf Maskesi
Yulaf ezmesi ( 2 kaşık )
Bal ( 1 çay kaşığı )
Limon suyu ( göz kararı )

2 kaşık yulaf ezmesini maske kıvamına gelene kadar limon suyu ekleyin. Kıvam sert olduysa içine bir çay kaşığı bal katarak maskeyi inceltebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı cildinize sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından bolca ılık su ile cildinizi temizleyin.

Sivilce oluşumunu engeller ve cildinizi temizler.

Akne İçin Pudra Maskesi

Ayva çekirdekleri ( 1 tane ayvadan çıkan )
Pudra ( 1 yemek kaşığı )

Ayvadan çekirdeklerini ayırın ve bir suda kaynatıp akşamdan sabaha kadar bekletin. Suda bekleyen ayva çekirdeklerini alın ve 1 yemek kaşığı pudra ile karıştırıp sorunlu bölgelere sürün. 10 dakika bekletip ılık su ile yıkayın.

Yukarıda yazılan Akne maskesini 3 günde 1 uygulayabilirsiniz. Cildiniz aynı zamanda hassas ise 10 günde 1 kez akne maskelerini uygulamalısınız.

sitemiz

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın