Elma Sirkesi ‘nin Faydaları
Ev Yapımı Elma Sirkesinin Faydaları :

Elma sirkesi içeriğinde A, B1, B2, B6, C, E vitaminlerinin yanı sıra; kalsiyum, demir, bakır, fosfor, manganez, sodyum, potasyum, pektin, aldehit,  sülfür, klorin gibi 90’ın üzerinde vitamin ve mineral barındırması açısından mutfağımızdan eksik etmememiz gereken bir gıdadır.

Elma sirkesinin çok fazla faydası vardır. Hem vücut sağlığı için hem de cilt güzelliği için faydası büyüktür.Şimdi bunları ana başlıklar altında inceleyelim.

Elma Sirkesinin Faydaları :

  • Elma sirkesi içerdiği beta karoten sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek vücuda hastalıklara karşı dayanıklılık ve direnç kazandırmaktadır.
  • Doğru ve bilinçli bir şekilde tüketildiği takdirde kolesterol ve tansiyon gibi hastalıklara iyi gelmektedir.
  • Elma sirkesinin antiseptik özelliği bu sayede vücudumuzdaki toksin atımını hızlandırır.
  • Vücuttaki iltihaplanmalar üzerinde iyileştirici özelliğe sahiptir.
  • Vücudu hem vitamin ve minerallerle besler hemde zayıflamaya yardımcı olur.
  • Vücutta sindirimi kolaylaştırır ve karaciğerin yükünü hafifletir.
  • Böbrekleri düzenleyerek sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.
  • Cildin PH seviyesini dengeler, ciltteki yağlanmayı azaltır, yaşlılık lekelerine iyi gelir. Ayrıca güneş lekelerine de iyi gelen bir üründür.
  • Grip ve soğuk algınlıklarına karşı vücuda direnç kazandırır.

NOT : Bu faydaları alabilmek için elma sirkenizin ev yapımı olması kesinlikle şarttır.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın