Vücudunuzu şiş hissetmeniz
Yeterince su içmiyor ve doğru gıdalarla beslenmiyorsanız, kabızlık ve dolayısıyla şişkinlik yaşayabilirsiniz.

Sigarayı bırakın. Neredeyse her hastalığın sebebinin ardında yer almakta.

Adet Öncesi Sendromu (PMS) belirtileri arasında gerginlik, kramp ve vücudun su tutması nedeniyle şişkinlik yer alır.

Adet öncesi sendromu gibi, adet dönemi boyunca da pek çok kadın şişkinlik yaşar.

Bazen sadece yemekten karnınızda bir şişkinlik hissedebilirsiniz, bazen tüm vücudunuz su tutabilir. Peki, bunun sebepleri ne olabilir? Sizin için hazırladığımız bu özel dosyaya bir göz atın!

Hassas Bağırsak Sendromu (IBS), şişkinliğinin nedeninin ne olduğunu bilemediğiniz pek çok durumun belirtisi olabilir.

Bağırsaklarınız iyi besinleri sindirmeye yardımcı bakterilerle doludur. Ancak kötü beslenme bu dengeyi bozabilir. Böyle durumlarda Probiyotik ürünler tüketin.

Kompleks karbonhidratlar bazı insanlarda gaz ve şişkinliğe yol açabilir. Bunu hafifletmek için, nane, zencefil gibi yatıştırıcı bitki çayları içerseniz iyi gelir.

Kronik şişkinlik, yumurtalık kanserinin erken belirtileri arasında yer alabiliyor.

Çölyak hastalığı da denilen glüten intoleransı, glüten içeren gıdaları tükettikten sonra kramp ve şişkinlik yaşamanıza neden olur.

Eğer çok yüksek dozda lif tüketirseniz, istediğinizin tersini yapmasına neden olur ve şişkinlik yaşarsınız.
Çok fazla şekerli gıda tüketirseniz, bağırsak florasını bozabilirsiniz.

Eğer midenizde reflü varsa, sindirim sisteminde yaşanan rahatsızlık şişkinlik yaratabilir.

Crohn hastalığı, ince ve kalın bağırsak, anüs bölgesi, mide ve yemek borusu gibi sindirim sistemi ile ilgili olan vücut bölümlerini etkileyen sistemik bir hastalıktır. Şişkinlik dışında ciddi komplikasyonlara yol açabilir.

Bir kalın bağırsak sorunu olan bu hastalık, şişkinlik ve kramplara neden olabilir.

Rahim boşluğunda oluşan tehlikesiz sayılan tümörlerdir. Eğer büyürlerse soruna neden olabilirler. Şişkinlik yapabilirler.

Bir alerjiniz olmasa bile, bazı gıdalar sizin için kötü reaksiyona neden olabilir. Eğer aralıklarla şişkinlik yaşıyorsanız, bir günlük tutun.

Omurganın bel bölgesinde artan eğrilik, karın üzerinde baskı oluşturur ve şişkinliğe neden olabilir.

Hepimiz zaman zaman gaz sorunu yaşarız. Bunu engellemek için, gaz yapan besinlerden uzak durun.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.