Alabaş – KohlrabiAlabaş – Kohlrabi garip görünümlü sebzeyi marketlerde ve pazarda gördünüz ve denemek istediniz, ancak nasıl pişirileceği konusunda hiçbir fikri yoksa :

Alabaş – Kohlrabi şalgamın tadında olduğu gibi Doğu Avrupa’ya özgüdür. Sebzenin “küre” kısmı genellikle yenilen kısımıdır ve yüksek miktarlarda C vitamini ve Potasyum içerir.

Her ne kadar Alabaş – Kohlrabi çorba ve diğer güveçte çiğ yenilebilirse de, bu tarifi bu garip görünümlü sebzenin keyfini çıkarmanın harika ve basit bir yoludur.

Gerekli malzemeler

2 Alabaş – Kohlrabi
3 yemek kaşığı tuzsuz tereyağı veya tereyağı alternatif
1/2 çay kaşığı  şeker)
3 yemek kaşığı çok amaçlı un
1/2 çay kaşığı taze maydanoz doğranmış,
1/2 bardak sebze suyu
Tuz

Yemeğin tarifi

Hafif tuzlu bir su kabını kaynamaya koyun. KAlabaş – Kohlrabi ekleyin ve 15-20 dakika kaynatın veya bir çatalla sopaya girinceye kadar yumuşayıncaya kadar kaynatın. Boşaltın, serinleyip soyun.

Orta ateşte tereyağı bir tavada eritin, şekeri ekleyin ve şeker hafifçe kahverene kadar karıştırın. Un ve maydanozla karıştırın. Un iyice doymuş ve sıcak tereyağı ile köpürürken, stok ekleyin ve kaynatın.

Soyulmuş Alabaş – Kohlrabi ilave edin ve ısıtılana kadar karıştırın. Hemen servis edin.

 

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın