Namaz Tesbihatları

Allah-ü Ekber” Anlamı: Allah en büyüktür.

Sübhane Rabbiyel Azim” Anlamı: Ey büyük Rabb’im! Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim.

SemiAllahü limen hamideh” Anlamı: Allah kendisine hamd edenleri işitti (kabul etti).

Rabbena leke’l-hamd” Anlamı: Ey Rabbimiz! Her türlü hamd ancak sanadır.

Sübhane Rabbiye’l-alâ” Anlamı: Ey Yüce Rabb’im! Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederim.

Esselamü aleyküm ve rahmetullah” Anlamı: Allah’ın selamı üzerinize olsun.

Allahümme ente’s-selamü ve minke’s-selam tebarek-te ya-zel celali vel ikram”   Anlamı: Allah’ım! Sen kurtuluş merciisin. Esenlik ve güvenlik sendedir. Ey azamet ve kerem sahibi Allah’ım! Senin şanın çok yücedir.

Alâ Resulina Muhammedin salavât”  Anlamı: Salat Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)’in üzerine olsun.

SübhanAllahi ve’l-hamdülillahi vela ilahe illAllahu vAllahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim”  Anlamı: Allah eksik sıfatlardan uzaktır. Hamd Allah’adır. Allah’tan başka ilah yoktur ve Allah en büyüktür. Allah’tan başkasında güç ve kudret yoktur.

SübhanAllah” Anlamı: Allah noksan sıfatlardan uzaktır.

Elhamdülillah” Anlamı: Hamd Allah’adır.

Allah-ü Ekber” Anlamı: Allah en büyüktür.

Lailahe illAllahü vahdehüla şerikeleh lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadir”   Anlamı: Eşsiz olan ve ortağı olmayan Allah’tan başka ilah yoktur. Hükümranlık Onundur, hamd Onadır ve O her şeye güç yetirendir.

Subhane Rabbiye’l-aliyyi’l-a’le’l-vehhab” Anlamı: Çok bahşedenlerin en yücesi olan Rabb’im! Sen noksan sıfatlardan münezzehsin.

Amin”  Anlamı: (Duamın kabul olacağına) Ben inanıyor, güveniyorum.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.