Tavuk şiş Tarifi
Tavuk şiş için Malzemeler  :

600 gram kuşbaşı tavuk
4 yemek kaşığı yoğurt,
1 yemek kaşığı salça,
3-4 diş rendelenmiş sarımsak ( isteğe Bağlı )
2 yemek kaşığı zeytinyağı
2-3 tatlı kaşığı soğan suyu
Tuz, karabiber, pul biber ve kekiği karıştırdık.

Tavuk şiş Tarifi :

Hazırlanan malzemeler büyük bir kabın içerisine eklenir. İyice karıştırıldıktan sonra pişirilecek olan tavuk etleri karışımın içerisine eklenir. Sosun etin her bölümüne uygulanması gerekir. Elle karıştırıldıktan sonra tavuklar buzdolabına koyulur. Buzdolabında iki veya üç saat bekletilmesi uygundur.

Marine edilen tavuklar önceden temizlenen ızgaranın üzerine yerleştirilir. Mangal kömürünün ateşlenmesinden önce içerisine bir veya iki dilim limon atılabilir. Bu sayede etler daha güzel bir koku ve aromayla pişer. Ateşin en yüksek ısı seviyesine ulaşması beklenmelidir. Direkt ateşle temas sağlanmaması için ızgara biraz yüksekte tutulabilir. Etin piştiğini anlamak için çatal yerine maşa kullanılarak çevrilmesi gerekir. Etlerin orta seviyede pişmesine, biraz sulu olmasına ve kurutulmamasına da dikkat edilmelidir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın