Çörek otu yağı güzellik faydaları

Çörek otu yağı, sorunlu cilt koşulları için çeşitli uygulamalara ve faydalara sahiptir. Yağ, birçok sağlıklı gıda mağazasında ve eczanede bulunur. Güzellik ve cilt için uygulama örnekleri şunları içerir:

  • Akne: Journal of Dermatology & Dermatologic Surgery’ye göre yüzde 10 çörek otu yağı ile hazırlanmış bir losyon uygulamak, iki ay sonra akne insidansını önemli ölçüde azalttı. Çalışmaya katılanlar yüzde 67 memnuniyet bildirdiler.
  • Nemlendirici saç: Çörek otu yağı, insan saçını yumuşatmak ve parlaklığı arttırmak için uygulanabilir.
  • Sedef hastalığı: Çörek otu yağı uygulamasının sedef hastalığı plaklarının insidansını azalttığı gösterilmiştir.
  • Cildi yumuşatma: Cilt nemini ve nemini iyileştirmek için yağlara ve nemlendiricilere çörek otu yağı eklenmiştir.
  • Yara iyileşmesi: Çörek otu yağı uygulamasının iltihabı ve yara iyileşmesine yardımcı olacak bakteri varlığını azalttığı gösterilmiştir. Yeni kolajen liflerinin büyümesine yardımcı gibi görünmese de, vücudun yeni, sağlıklı bir cilt oluşturmasına yardımcı olmak için diğer büyüme faktörlerini uyarır.

Unutmayın, çörek otu yağı, bir doktorun size verebileceği reçeteli tedavilerin yerini almamalıdır. Ancak cildinizi geliştirmek için bu tedavilere ek olarak işe yarayabilecek bazı güzellik faydaları vardır.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın