Kişisel Bakım

Domates Scrup ile Sivilce ve Siyah Noktalara ElvedaYaşam tarzı

Cilt bakım rutininize domates eklemeniz için nedenler

Besinlerin güç merkezi olan domatesler, gıda maddelerinde popüler bir bileşendir. Ancak bu kırmızı topun cildiniz için de sihirli olduğunu biliyor musunuz? Doğru! C vitamini açısından zengin olan domates, donuk cildi dönüştürme yeteneğine sahiptir ve antioksidan özellikleri cildi gençleştirir. İçindeki büzücü özellikler de kir birikimini azaltmaya yardımcı olur. İşte daha fazlası.

siyah nokta

Siyah noktalara domates sürün, kabartma tozu ile karıştırabilirsiniz.

Domatesleri veya posasını doğrudan siyah noktalara uygulamak, görünümlerini azaltmaya yardımcı olabilir. Alternatif olarak domatesleri kabartma tozuna daldırabilir ve bu küçük yumrulara uygulayabilirsiniz. Karışımı durulamadan önce bunu yaklaşık 10 dakika bekletin. Bununla birlikte, kabartma tozu, cildi ciddi şekilde kurutarak kızarıklık ve kaşıntı gibi yan etkilere neden olabileceğinden sık kullanılmamalıdır.

Soluk ten

Bronzlaşmayı azaltmaya ve cildi aydınlatmaya yardımcı olan likopen içerir

Domates posası, bronzlaşmayı azaltmaya ve cildi aydınlatmaya yardımcı olan likopen içerir. Domates posasını multani mitti ve gül suyu ile karıştırın. Bu paketi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve on dakika bekletin. Ayrıca yüzünüze ve boynunuza bir dilim domates ile masaj yapabilirsiniz. Bir tıklamayla, cildin parlaklaştığını ve tazelendiğini fark edeceksiniz.

toner

Domates tonerleri yorgun cildiniz için anında bir çözümdür

Tonerler sadece kir ve kir izlerini gidermekle kalmaz, aynı zamanda gözeneklerin sıkılaşmasına da yardımcı olur. Bu nedenle, bunları uygulamak, gece cilt bakım rutininde önemli bir adımdır. Yüzünüzde domatesle yatmak istemeseniz de, açık havada eve geldiğinizde cildinizi güçlendirmek ve tazelemek için buzdolabında domates toneri kullanabilirsiniz.

Antienflamatuvar

Domateslerin iltihap önleyici bileşikleri vardır, tahriş olması durumunda uygulayınız.

Domatesler, likopen, beta karoten, lutein gibi iltihap önleyici bileşikler açısından zengindir ve tahriş olmuş cildi yatıştırmak söz konusu olduğunda etkili bir çaredir. Cildiniz alevlenirse veya yeni bir güzellik ürünü nedeniyle iltihaplanma yaşarsanız, bir domatesi dilimleyin ve tahriş olmuş cilde sürün. Salatalık suyuyla karıştırılmış domates özü, tahriş olmuş cildi yatıştırmak için başka bir etkili çözümdür.

fırçala

Domates posası + şeker = Ölü deriyi çıkarmanın yolu

Domates, cilt bakımı rutininin herhangi bir adımına dahil edilebilir ve pul pul dökülme bunlardan biridir. Hamurunu ve şekerini kullanarak basit bir ovma yapın ve yüzünüze ve boynunuza masaj yapın. Şekerin peeling özellikleriyle birleşen domateslerin antioksidan özellikleri, ölü deriyi çıkarmanın harika bir yoludur. En iyi sonucu almak için bu fırçalamayı haftada bir kez uygulayın.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın