Makyaj temizleme sütü yapımı
Makyaj temizleme sütü, gün sonunda temizlenmesi gereken makyajın temizliğini kimyasal yollarla yapmak istemeyenlerin tercih edebileceği bir karışımdır. 

Çoğu kadın için rutin bir işlem olsa da makyaj temizlemek, cilt bakımında önemli bir yere sahiptir. Makyaj temizliği yapılırken temizleme işlemi esnasında dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallara uyulduğunda sorunsuz bir temizlik yapılabilir.

Kimyasal yollarla makyaj temizliği yapmak istemeyenler bazı basit doğal malzemelerle makyaj temizliğinde kullanılabilecek bitkisel makyaj temizleme sütü de yapabilir.

Makyaj temizleme sütü nasıl yapılır?

İşte evdeki doğal malzemelerle kolayca hazırlayacağınız hem makyajınızı hem de cildinizi temizlemek için kullanabileceğiniz doğal makyajınızı temizleme sütü…

Makyaj temizleme sütü malzemeleri

– 1 adet salatalık

– Yarım litre süt

– 3 çorba kaşığı tatlı badem yağı

Makyaj temizleme sütünün hazırlanışı

– Salatalığı yıkadıktan sonra kabuğuyla rendeleyin.

– Rendelenmiş salatalığı sütle pişirdikten sonra süzgeçten geçirin.

– Soğuyan karışımı cam şişeye koyduktan sonra içine badem yağı ilave edin.

– Bu karışımı buzdolabında 5 gün saklayabilirsiniz.

Makyaj temizleme sütünün yararları

– Herhangi bir kimyasal madde içermediği için sağlıklıdır.

– Herhangi bir alerjik reaksiyona neden olma ihtimali yoktur.

– Ciltte tahribata, zedelenmeye ve kalıcı hasarlara neden olmaz.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.