KahvaltıYemek Tarifleri

Fırında Baharatlı Kıtır Ekmek ( kruton ) TarifiKalan ekmek var mı?

Kruton yap!

Ev yapımı krutonlar şimdiye kadar yapılması en kolay şey ve mağazadan satın alabileceğiniz her şeyden milyonlarca kat daha iyi. Ayrıca, canınız ne istiyorsa baharatlarla özelleştirmek kolaydır, elinizdeki  her  tür ekmekle (glutensiz dahil) yapılabilirler ve büyük veya küçük, yumuşak veya yumuşak olarak yapmak kolaydır. gevrek, sade veya tercihinize göre terbiyeli.

Ev yapımı krutonları yapmak çok kolay – bu pişmiş, tam tahıllı, 4 bileşenli krutonlar, çorbalarınızı ve salatalarınızı tamamen karşı konulmaz bir şeye dönüştürecek.

Ev yapımı kruton yapmak için sadece üç ana malzemeye ihtiyacınız var:

  • Ekmek:  İdeal olarak en az bir veya iki günlük, herhangi bir çeşit yapacaktır.
  • Zeytinyağı:  Ya da dilerseniz eritilmiş tereyağı.
  • Baharatlar:  Tamamen size kalmış! Her zaman, her zaman krutonlarıma sarımsak tozu eklerim. Ayrıca tuz ve karabiber. Ama diğer baharatlar size kalmış!

Tek yapmanız gereken ekmeği küp küp doğrayıp üzerine zeytinyağı, sarımsak tozu ve tuz serpip fırın tepsisine yaymak ve fırında pişirmek.KRUTON NASIL YAPILIR :

Basitçe:

  1. Ekmeğinizi küp küp doğrayın  İster bir bıçakla kesin, ister elle küçük parçalara ayırın. Sadece krutonların eşit şekilde pişirilmesi için eşit büyüklükte olması önemlidir.
  2. Yağ ve baharatlarla karıştırın:  Büyük bir kapta, ekmeği yağ ve baharatlarla eşit şekilde gezdirin. Sonra eşit şekilde birleştirilene kadar fırlatın.
  3. Bir fırın tepsisine yayın: Krutonları parşömen kaplı bir fırın tepsisine çevirin ve tek bir tabaka halinde yayın  .
  4. Çıtır çıtır olana kadar pişirin: Fırınlamanın  yarısında krutonları bir kez çevirin. Daha sonra krutonlar istediğiniz gevreklik seviyesine ulaşana kadar pişirin. (Çok kahverengileşmeye başlarlarsa, ısıyı düşürün ve daha yavaş ve daha yavaş pişmesine izin verin.)
  5. Servis yapın veya saklayın:  Ardından hemen servis yapın. Veya krutonları oda sıcaklığına gelene kadar soğumaya bırakın, ardından 2 haftaya kadar kapalı bir kapta saklayın.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın