Gül Yağının Faydaları
Güllerin duygusal ve psikolojik etkilerini biliyoruz. Daha da önemlisi, aşağıdaki gül  yağının bazı tıbbi ve sağlık yararları.

Depresyonlar savaşır
Gül yağı, depresyonla etkin mücadele ederken, benlik saygısı, güven ve zihinsel güç artırır . Depresyon ve kaygıyı uzaklaştırmada çok yardımcı olabilirler . Antidepresan olarak, akut depresyonlu hastalara ya da yaşamlarına pozitiflik kazandırmak için rehabilitasyona giren hastalara gül yağı verilebilir.

Enflamasyonunu Seçin
Yüksek olan bir hastayı sakinleştirmeye uğratabilecek önemli gül yağı ateş ile sedatif iltihabı.  Ayrıca mikrobiyal enfeksiyon, zehirli materyallerin yutulması, hazımsızlık ve dehidratasyonun neden olduğu diğer enflamasyon vakalarında da yararlı olabilir. Bu romatizma, artrit , gut ve ateş gibi ilişkili durumların azalmasına neden olabilir .

Yaraları tedavi eder
Bu yaraları tedavi etmek için en güzel kokulu ve lüks yoldur ; Yaraları sıradan antiseptik losyonlar yerine gül yağlarıyla tedavi etmeyi hayal edin .  Toprağa gül yağı uygulamak, septik ve gelişmekte olan enfeksiyonlara karşı korunmalarına yardımcı olur.

Antispazmodik Özellikler
Gül esansiyel yağı, solunum sistemi ve bağırsaklardaki spazmları ve çeşitli uzuvlardaki kas spazmlarını etkili bir şekilde hafifletir. Ayrıca spazmlara bağlı konvülziyonların, kas çekilmelerinin, krampların ve spazmodik kolera’nın tedavi edilmesine yardımcı olur.

Virüslere Karşı Korur
Başlarken korumalı virüslerden ya da kendini hepsini karşı Aşı yaptırarak bazıları soğuk bir veya grip veren eski bir dost gibi, mutasyona ve bağışıklık sistemini kandırmak devam beri zor bir iştir.  Bunun çözümü, herhangi bir virüs türüne karşı bir kalkan görevi gören antiviral bir ajan kullanmaktır. Gül esansiyel yağı böyle bir kalkandır ve çalışmalar birçok enfeksiyon türüne karşı koruma sağladığını göstermiştir.

Afrodizyak
Cupid’den günümüzün ileri teknoloji sevenlerine kadar herkes, vazgeçilmez güllerin romantik bölümde nasıl olduğunu biliyor. Temel element çiçeğin esansiyel yağıdır. Bunun kokusu sizi uyarabilir ve başarılı bir cinsel yaşam için gerekli olan romantik duyguları çağrıştırırken libidoyu güçlendirir . Bu, cinsel işlev bozukluğu semptomlarını, erektil disfonksiyonu, frigiteyi ve partnerlerle cinsel aktivitede genel ilgisizliği azaltabilir.

Büzücü özellikleri
Gül yağı büzücü özelliği birçok faydası vardır.  Deriyi ve kasları, bağırsakları ve kan damarlarını sıkılaştırırken ve kaldırırken diş etlerini ve kıl köklerini güçlendirir . Bu, zamansız bir şekilde diş ve saç kaybına, kırışıklıkların gelişmesine, bağırsakların ve karın bölgesi kaslarının sıkılığının ve yaşlanma ile ilişkili bacakların korunmasına karşı koruma sağlar. Her şeyden önce, gül esansiyel yağı kan damarlarının kasılmasıyla yaraların ve kesiklerin kan akışını durdurmaya yardımcı olur. Bu büzücü özellik, belirli ishal tiplerini de iyileştirebilir .

Bakteri ortadan kaldırır
İyi bir bakterisittir. Bu tedavisinde kullanılabilecek tifo , ishal, kolera, besin zehirlenmesi ve bakterilerin neden olduğu diğer hastalıklar. Ayrıca, kolon, mide, bağırsak ve idrar yolundakiler gibi iç bakteriyel enfeksiyonların yanı sıra deri, kulaklar, gözler ve yaralardaki dış enfeksiyonları tedavi edebilir.

Cilt bakımı
Gül esansiyel yağının bu özelliği, görünüşleri hakkında çok fazla önemseyenlerin ilgisini çekebilir. Yaraları ve akıntının izlerini çıkarır , akne ve cildin üzerindeki lekeler çabucak söner. Bu, çatlakların, ameliyat yaralarının ve hamilelik ve doğumla ilişkili yağ çatlaklarının solmasını içerir. Bunun çoğu , cildin iyileşme süreçlerine yayılan gül esansiyel yağının antioksidan aktivitesinden kaynaklanır .

Kan arındırır
Gül uçucu yağı arındırır toksinlerin uzaklaştırılması ve nötrleştirilmesinde yardımcı olarak kanı.  Kanınız arındırıldıktan ve toksinlerden arındırıldıktan sonra, kaynar, kızarıklık, ülser ve cilt hastalıklarından ve kanser ve kalp hastalıkları gibi serbest radikallerin neden olabileceği ciddi koşullardan korunursunuz .

Menstruasyonu kolaylaştırır
Bu uyarır tetikleyen hormon salgıları regli . Özellikle tıkanık ve düzensiz adetlerden muzdarip olanlar için etkilidir. Menstruasyon ve menopoz sonrası sendromla ilişkili ağrıyı azaltırken, krampları, bulantı ve yorgunluğu da kolaylaştırır.

Aşırı Kanamayı Önler
Gül esansiyel yağın Bu özellik insanlar için çok yararlı olabilir acı gelen kanama bir yaralanma ya da ameliyat sonrası (harici veya dahili, kanama). Bu, kanın pıhtılaşmasını ve pıhtılaşmasını hızlandırır ve aşırı kanamayı durdurur.

Karaciğer sağlığını korur
Gül esansiyel yağı, karaciğerin sağlığı için iyidir. Sağlam, düzgün çalışır ve enfeksiyonlardan korunur .  Ayrıca safra, asitler ve ülserlerin aşırı akışı gibi problemleri de ele alır.

Toksisiteyi önler
Bundan daha iyi kokulu bir laksatif olamaz, bu da bir müshil için ironik bir avantajdır.  Zararsız ve etkili bir müshil olarak hizmet edebilir, güzel bir kokusu yoktur ve olumsuz yan etkilere neden olmaz. Ayrıca bağırsakları temizlemek için bağırsak ve anal kasları etkiler. Bu, kilo vermede ve vücutta aşırı toksisiteyi önlemede yardımcı olur.

Kaygıyı hafifletir
Gül esansiyel yağı sinirler için bir tonik görevi görür . Onlara şok geçirme gücü verir ve onları yaş ve yaralanmalardan kaynaklanan rahatsızlıklardan korur. Ellerinizi titreyen bir şekilde tutacaktır ve ilk kez hayalinizdeki kıza bu üç sihirli kelimeyi söylerken endişenizin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

Mide Bozukluklarını Azaltır
Gül yağı da bir mide gibidir .  Mideyi rahatlatır, iltihapları giderir, düzgün çalışmasına yardımcı olur ve enfeksiyonlardan korur. Ayrıca sizi aşırı üretime ve asitlerin mideye salınmasına bağlı olarak sıklıkla gelişen ülserlerden korur. Aşırı asit, mide yanmasına, hazımsızlığa, irritabl bağırsak sendromuna, aşırı gaza , etkilenmiş bağırsaklara ve şişmeye yol açabilir .

Cholagogue gibi davranır
Safra kesesinden safra akışını hızlandırır ve mide ve kandaki asit seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur, böylece asitlik ve asidoz gibi sorunlardan sizi korur. Ayrıca yardımcı içinde sindirim asitleri mideye salgılanan birlikte.  Geliştirilmiş sindirim kabızlık , ishal, irritabl bağırsak sendromu (IBS) şansını ve hatta kolorektal kanser gibi ciddi durumları azaltabilir .

rahim
Gül esansiyel yağı, uterus akıntısı, tümörler, kanama ve düzensiz adet kanamaları gibi birçok kadınsı hastalıkla ilgilenebilir . Rahmi de arındırır ve ileri yaşta bile düzgün çalışmasını sağlar, böylece menopozu geciktirir . Menstruasyonun düzenlenmesiyle, duygudurum değişiklikleri, hormonal dengesizlik, aşırı yeme, şişkinlik, kramp ve aşırı kanama gibi menstrüasyonla ilişkili semptomları ve sorunları ortadan kaldırmak mümkündür.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.