Günün Fıkrası – Mişon ve Lenin ‘ in büstüYahudi asıllı bir Sovyet Yurttaşı, İsrail’e göçme izni alır. Gümrük çıkışında, Ruslar bagajını denetlerken elbiselerin arasında Lenin’in büstünü bulurlar.

-“Bu nedir?”

Yahudi:

-“Bu nedir? Sorusu yanlıştır yoldaş! Bu kimdir? Demeniz gerekirdi. Bu Lenin’dir. Sosyalizmin temellerini atan, Rus halkına iyilikler getirendir. Bende bunu bereketli günlerin anısı diye yanıma aldım.

Etkilenmiştir Rus görevli:

-“Tamam geçebilirsin”

Tel Aviv hava alanında gümrük memuru büstü görür ve sorar:

-“Bu nedir?”

Yahudi:

-“Bu nedir? Sorusu yanlıştır paşam! Bu kimdir? Demeniz gerekiyordu! Bu Lenin’dir. Bu deli cani yüzünden Rusya’yı terk etmek zorunda kaldım! Yanıma aldım ki, her gün ona bakıp bakıp lanet okuyayım!”

Etkilenmiştir İsrailli görevli:

-“Tamam, geçebilirsiniz.”

Adam yeni evine gelir, büstü büfenin üstüne koyar, gelişi nedeniyle de akrabalarını davet ederek ikramlarda bulunur.

Yeğenlerden biri sorar:

-“Bu kimdir?

Yahudi:

-“Bu kimdir? Sorusu yanlıştır kuzum! Bu nedir? Demen gerekirdi! Bu 10 Kg, 24 ayar altın, vergisiz, gümrüksüz, üstelik KDV’siz!

Sözün özü: “Siyaset, aynı şeyi halkına farklı ortamlarda farklı şekilde anlatarak inandırmaktır

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın