Kabak Cipsi Tarifi
Fırını önceden 450 dereceye ısıtın. İki fırın tepsisini parşömen kağıdı ile hazırlayın.

Kabağı ince bir bıçak  ile dilimleyin. Dilimlenmiş kabakları baharatlı yağ karışımı ile kaplayın

Büyük bir kapta yağ, tuz, karabiber, soğan tozu ve kırmızıbiber ekleyin. Birleştirmek için karıştırın.

Kabın dilimlerini kaseye ekleyin ve her dilimin baharat yağı ile kaplanmasını sağlayın. Aslında, sadece dilimleri atmaktan biraz daha fazlasını yapmalısın. Her dilimi kaplamak için üzerinde çalışmak zorundasınız. Onlar sadece doğal olarak birbirine yapışmak istiyorlar, bu yüzden onları biraz karıştırmak, dilimleri ayırmak ve yağla ovalamak zorundasınız. Nazik ol ve dilimleri parçalara ayırma. Kabak cips pişirme için hazır.

Kabak dilimlerini hazırlanan fırın tepsisine yerleştirin. Onları birbirinden ayırmak zorunda değilsiniz çünkü pişirilirken küçülecekler.

Çok yakından izleyerek 8-15 dakika pişirin. Bu süre boyunca uzaklaşmayın. Kabak bazı kahverengi lekeler göstermeye başladığında, hemen fırından çıkarın ve bir kenara koyun.

NOT: Bu tarifin zor kısmıdır. Kabak pişirme süresi, kabağınızı ne kadar kalın dilimleyeceğinize, kabakta ne kadar nem olduğuna, günün ne kadar nemli olduğuna  bağlı olarak çılgınca değişecektir.

Onları devamlı  izleyin.

Fırın sıcaklığını 180-200 dereceye düşürün.

Fırın düşük sıcaklık ayarına ulaştığında, kabağı fırına geri koyun ve 20-60 dakika daha veya dilimler gevrekleşinceye kadar pişirin. Yine, pişirme süresi değişecektir, ancak pişirme işleminin bu kısmı sırasında büyük olasılıkla yanmayacaklardır.

Her 10 dakikada bir kontrol etmeye devam edin ve en kalın dilimler çıtır çıtır olduğunda yapılır!

Fırından çıkarın ve soğutun.

Keyfini çıkarın!

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın