Kakule Sağlık FaydalarıGastrointestinal bozukluklar için

Kakule, Ayurveda, Unani ve Çin tıbbında mide krampları , asitlik , vb. Gibi gastrointestinal problemleri tedavi etmek için kullanılmaktadır . Yağ kakule, midede mukus astarını güçlendirmeye ve tükürük üretim oranını arttırmaya yardımcı olmaktan oluşur. Güçlü mide astarı, iştah ve tükürük oluşumunda artışa neden olur, asitliği önleyen mideyi soğutmaya yardımcı olur.

Vücut detoksifikasyonu için

Gün boyunca meydana gelen metabolik faaliyetler sonucunda vücudun serbest bıraktığı toksinlerin vücuttan atılması gerekir. Bu toksinlerden herhangi biri vücutta önemli bir süre kalırsa, ürik asit birikimi, erken yaşlanma, böbrek taşları , kanser vb. Gibi problemlere yol açarlar . Kakule, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olan detoksifiye edici bir ajan olarak hareket eder. vücutta herhangi bir tıbbi bozukluğu uzak tutar.

Nefes spreyi olarak

Çiğneme sakızlarında popüler bir bileşen, bileşiminde uçucu yağların varlığı nedeniyle kakule, yaygın olarak bir nefes spreyi olarak kullanılmıştır . Tohumlar, baklaların kendine özgü aroması için çiğnenir.

Kan dolaşımını iyileştirir

Kakule, akciğerlerde kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle , semptomları hafifletmeye ve bronşit ve astımı iyileştirmeye yardımcı olması nedeniyle aromaterapide yaygın olarak kullanılmaktadır . Kakule ayrıca vücuttaki kan akışını artırarak insan vücudunu stres ve depresyondan kurtarır.

Üriner bozuklukları tedavi eder

Gonore , sistit, nefrit vb.Gibi idrar yollarının tıbbi koşulları , diyette kakule kullanımı ile tedavi edilmiştir .Kakule eşsiz esansiyel yağ bileşimi, sağlıklı bir kan akışı ve gelişmiş vücut detoksu yapılmasına yardımcı olur ve bu da vücudun söz konusu sistemlerin anormal işleyişinden kaynaklanan koşulları koymaya devam etmesini sağlar.

Kilo kaybına yardımcı olur

Kapsülündeki yağ bileşiminin sağladığı özelliklerden dolayı kakule, kan dolaşımını iyileştirme ve vücudu gereksiz toksinlerden arındırma gibi işlevleri yerine getirmenin yanı sıra vücudun metabolizma işlevini artırır. Tüm bu faktörler bir araya gelerek vücudun kilo vermesine neden olan sağlıklı bir yağ yakma oranıyla sonuçlanır.

Uykusuzluk

Kakulenin belirgin aromasını solumak veya burun bölgesinin etrafına az miktarda kakule yağı uygulamak, ses uykusuna yardımcı olur ve gece boyunca çok az uyku veya huzursuzluk ile sonuçlanan sorunları azaltır. Uykusuzluk ve kaygı durumlarının tedavisinde oldukça etkilidir .

Eklem ağrısını hafifletir

Antienflamatuar özellikleri nedeniyle, kakule kas ve eklem ağrısını hafifletmede oldukça etkilidir .Araştırmalar, kakule spazmlarla sonuçlanan kasların kasılmasını ve gevşemesini önlemede önemli bir rol oynadığını kanıtladı. Anti-kanserojen özellikler kas ve eklem ağrısını hafifletmeye yardımcı olur; özellikle yaşlı erişkinlerde.

Cinsel dürtü geliştirir

Afrodizyak özellikleri nedeniyle, kakule erken boşalma ve iktidarsızlık gibi sorunları ortadan kaldırdığına inanılmaktadır . Kakulenin eşsiz aromatik ve madde bileşimi, cinsel eksikliklerle ilgili sorunları tedavi etmek için ideal, düşük riskli bir seçenek haline getirir.

Diş problemlerini uzak tutar

Kakule, eski zamanlardan beri oral problemleri tedavi etmek için kullanılmıştır. Kötü nefes, diş boşluğu veya mikrobiyal enfeksiyon olsun , kakule kullanımı ağız hijyenini sağlamak için güvenli ve oldukça etkili bir yöntemdir.

Kan şekerini dengeler

Kakule, yüksek kan şekeri seviyelerini kontrol etmede oldukça etkilidir . Vücudun kan şekeri seviyesini dengelemeye yardımcı olan bu özellik, kakule içinde bulunan yüksek manganez içeriğinden kaynaklanmaktadır.

Boğaz problemlerini tedavi eder

Kakule, boğazda boğaz ağrısı , bulantı ve tahrişi tedavi etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır .Kakule, boğaz ağrısı ve boğaz enfeksiyonlarını tedavi etmek için su ve gargara yapmak için kullanılacak su kaynatılmalıdır.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın