Kenevirin Faydaları
1. Bunlar yağ asitleri bakımından zengindir – kenevir tohumlarının yağ asitleri ile dolu olduğunu fark ettiniz mi? Kenevir tohumlarının üç yemek kaşığı tüketilmesi, çeken balık yağı takviyesi ile aynı miktarda omega 3 yağ asidi sağlayacaktır. Bu, bu tohumların veganlar için mükemmel bir kalp dostu yağ asidi kaynağı olduğu anlamına gelir.

2. Kalbinizin sağlığını koruyun – sağlıklı bir kalbin oluşturulmasındaki ana bileşenlerden bazıları lifleri, ağır yağları, bitkisel proteinleri ve çok daha az şeker tüketmeyi içerir. Kenevir tohumu bütün bu şeylere yardım edecektir. Kenevir tohumlarının kardiyovasküler sağlığınızı ve tansiyonunuzu koruyabildiğini gösteren hayvanlar üzerinde olduğu kadar hayvanlar üzerinde de araştırmalar yapıldı. Bu yüzden sabah yüzünüze iki çorba kaşığı kenevir tohumu eklemeniz gerekir; bu da kolesterol seviyenizi düşürmenize, kan basıncını düşürmenize ve iyi kolesterol seviyelerini yükseltmenize yardımcı olur.

3. Bağışıklık sistemini etkileyin – size muhtemelen şimdiye dek kanıtlamış olduğumuz gibi, kenevir tohumu günlük beslenme planınıza eklemeye değer çünkü insanların yaşlandıkça genellikle geliştirdikleri birçok sağlık koşulunu önleyebilirler. Bununla birlikte, kenevir tohumu da kısa süreli sağlık yararları sağlayabilir. Kenevir tohumlarında bulunan omega 3 yağ asitleri hücrelere güç verebilir ve virüslere ve mikroplara karşı savaşmalarına yardımcı olabilir. Size daha güçlü bir bağışıklık sistemi vererek, grip veya soğuk algınlığı ile savaşabilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz.

4. cilt hastalıklarının tedavisi sürecinde yardımcı- kenevir tohumu saçınızın yanı sıra cildinize de faydalı olabilir. Kenevir yağı kozmetiklerde, özellikle losyonların, sabunların ve dudak balsamlarının bir parçası olarak çok kullanılır. Kenevir tohumundaki yağ cildin iç katmanına nüfuz edebilir ve sağlıklı hücrelerin büyümesini teşvik eder ve pürüzsüz ve yumuşak bir cildin reçetesi olarak kabul edilir. Aslında, kenevir tohumu yağının yararlarını incelerken, semptomları hafifleten, kuru ve tahriş olmuş bir cilde neden olan bir durum olan egzamaya yardım edebileceği kanıtlanmıştır. Kenevir tohumu, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisi için mükemmel olduğundan, bu faydaları en üst düzeye çıkarmak için birkaç kenevir tohumu yağı yemek kaşığı tüketmek oldukça iyi bir fikirdir. Kenevir tohumu yağı kullanarak, lavanta veya başka bir esansiyel yağ ile karıştırılmış ev yapımı bir krem ​​bile yapabilirsiniz.

5. Bol miktarda protein içerir – kenevir tohumu, tam protein kaynağı olmayan hayvan olarak kabul edilen ve yaklaşık sekiz temel amino asit içeren tek kaynaktır. Tek bir kenevir tohumu porsiyonu size 10 gram eşdeğer protein eşdeğeri sağlayabilir. Bu oldukça şaşırtıcı değil mi?

6. Hormonları doğal bir şekilde dengeleyin – kadınların yaklaşık% 80’inde premenstrual ssyndrome yaşanıyor ve bunların tümü prolaktin denilen hormonun dengesizliğinden kaynaklanıyor. Bununla birlikte, kenevir tohumlarında bulunan bileşikler vücutta hormonal dengeyi korumanıza yardımcı olur. Kenevir tohumlarının, sadece hormonları düzenleyebilmesi nedeniyle menopoz semptomlarını azaltabileceği tahmin edilmektedir.

7. Digective sisteme yardım – çözünebilir ve çözünmez lif bakımından yüksek olmaları nedeniyle, kenevir tohumu gastrointestinal sistemi düzenli tutmak için size fazlasıyla sağlar. Buna ek olarak, tohumlar bağırsaklarınızda bir probiyotik sağlayabilir ve bağışıklık sisteminin gücünün korunmasına yardımcı olabilir. Bu şaşırtıcı tohumlar kabızlığı gidermenize yardımcı olur. Bunu kanıtlayan birçok araştırma yapıldı, bu yüzden daha düzenli olarak tükettiğinizden emin olun.

8. Multipl sklerozun tedavisine yardımcı olun – multipl skleroz, merkezi sinir sistemi hastalığı olup fiziksel engellere ve advers semptomlara yol açar. Yapılan birçok çalışmada, kenevir tohumlarının, kenevir tohumlarını primor yağları ile birleştiren tekrarlayan MS hastalarının klinik semptomlarının iyileştirilmesinde yararlı etkiler içerdiği gösterilmiştir. Buna ek olarak, çalışmaların bazıları, zarları iyileştirme yetenekleri nedeniyle MS’i önleyebilecekleri ve böylece sinir sisteminin işlevini geliştirecekleri kadar ileri gitmiştir.

9. Hipertansiyonu azaltın – yüksek tansiyon kalp hastalığı veya felç riskinizi artırabilir ve diyet planları ve yaşam tarzı değişikliklerinin kan basıncını düşürdüğü kanıtlanmıştır. Ancak, kenevir tohumlarında bulunan bileşikler vardır. Kan basıncını düşürmede yaşam tarzı değişiminin yaptığı gibi benzer etkileri olduğu gösterilmiştir ve hem önleme hem de hipertansiyon tedavisi için bir ajan olarak kabul edilir.

10. Stres ve anksiyete seviyelerini azaltın – kenevir tohumları magnezyum ve diğer mineraller ve beynin fonksiyonlarını artırabilen diğer mineraller ve vitaminlerle doludur, bu arada stres ve endişe düzeylerini azaltır. Aslında, bir porsiyon kenevir tohumu, günlük önerilen magnezyum alımınızın yaklaşık yüzde 75’i kadar olan 300 mg magnezyum sağlayacaktır.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın