Kıvırcık Saç Bakım Sırları

Kıvırcık ve kıvırcık saçlara bakmanın sırları oldukça basittir ve muhtemelen her kız tarafından bilinir.

  1. Kıvırcık saçların her gün yıkanmasına gerek yoktur, bu nedenle kendinizi haftada 2-3 işlemle sınırlandırmanız yeterlidir.
  2. Ne ıslak ne de kuru kıvırcık bukleler taranamaz: Hafif nemli olana kadar beklemek daha iyidir.
  3. Şampuan tek başına yeterli değildir: kıvırcık saçlar, maskeler, yağlar ve halk dahil diğer saç bakım ürünlerini kullanmak için haftada birkaç kez saç kremi ile her gün yıkanmalıdır.
  4. Renklendirme, kıvırcık saçın yapısına ciddi şekilde zarar verir, korumasını azaltır, bu nedenle renk değişimlerini denememek veya bunun için doğal boyalar seçmemek daha iyidir – kına veya basma.
  5. Soğuk havalarda, aşırı sıcakta ve saç kurutma makinesi, ütü veya saç maşası kullanırken, saçınıza özel ürünler – termal koruma fonksiyonlu spreyler uygulamanız gerekir.
  6. Saçınızı kuvvetli hareketlerle bir havluyla kurutamazsınız: havluyu yıkadıktan sonra 5-10 dakika tutabilirsiniz, ardından dikkatlice çıkarılır ve saçın kendi kendine kurumasına izin verilir.
  7. Kıvırcık saçları taramak için, seyrek dişli tarakları ve iyonik tarakları kullanın.
  8. Bir şekillendirme ürünü seçerken, bir jel yerine bir köpük seçin.
  9. Kıvırcık saçlar için özel anti-statik serum, gün boyunca buklelerin çekici görünümünü korumak için kullanılabilir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın