Saç için soğan kabuğu

Hammadde dermatit ve kepekle iyi başa çıkmakta, saç köklerini güçlendirmekte, saçları ipeksi ve parlak hale getirmektedir. Ancak sarışınlar, özellikle soğuk sarının tonlarını tercih edenler tarafından kullanılamaz: soğan suyu saça sarılık veya buğday rengi verir.

Soğan kabuğu suyu şu şekilde hazırlanır: kuru kabuk bir bardak su ile dökülür ve 7-8 dakika kaynatılır. Daha sonra rahat bir sıcaklığa soğutulmalı ve saçın tüm uzunluğu boyunca durulanmalıdır.

Soğan kabukları saçları eski haline getirmek, güçlendirmek ve iyileştirmek için kullanılır.

Ürünü saç derisine sürüp ardından tüm uzunluğu boyunca dağıtabilirsiniz, ancak 40 dakikadan fazla tutulmamalıdır.

Kıvırcık saç bakımı, sahiplerinden güçlü sevgi ve özen gerektiren bir sanattır. Kıvırcık buklelerin bakımı için güzelliğini ve sağlığını korumaya yardımcı olacak düzinelerce kozmetik ve halk tarifleri oluşturuldu.

ÖNEMLİ! Soğan kabukları fitocidler, flavonoidler, vitaminler ve mineraller içerir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın