Gavurdağ Salatası TarifiGavurdağ Salatası  için Malzemeler :

4 adet domates,
1 adet yeşil biber,
1 adet kuru soğan,
3-4 dal taze soğan,
3-4 dal maydanoz,
İri kırılmış ceviz içi,
2 yemek kaşığı zeytinyağı ,
2 yemek kaşığı nar ekşisi,
Sumak,
Tuz.

Gavurdağ Salatası Tarifi :

Gavurdağı salatasının özelliği, salataya katılan malzemelerin tavla zarından daha küçük doğranması. Gavurdağı salatası yapmak için gerekli olan sebzeler güzelce yıkanır. Domatesler ve yeşil biber küçük küçük doğranıp, geniş bir kase içerisine alınır. Kuru soğanın kabukları soyulup yıkanır ve küçük olacak şekilde doğranıp, tuzla ovularak domateslerin üzerine eklenir.
Yeşil soğan ve maydanozlar, ince ince kıyılır ve kaseye ilave edilir.

Sebzelerin doğrama işlemi bittikten sonra, üzerine zeytinyağı, nar ekşisi, sumak, iri kırılmış ceviz içi ve tuz ilave edilip, güzelce karıştırılır. Hazırlanan gavurdağı salatası, servis tabağına alınır ve servise sunulur.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın