Kızılcık ‘ ın FaydalarıKızılcık, C vitamini deposudur. Güçlü doğal bir antioksidandır. Serbest radikallerin yol açtığı bazı hasarları engellemeye ve bulaşıcı ajanlara karşı vücut direncini arttırma yeteneğine sahiptir.
Kızılcık vücut direncinizi arttırmak istiyorsanız kızılcık tüketmelisiniz.
Üst solunum yolu enfeksiyonlarınızda kızılcığı kaynatarak suyunu içmeniz sizi rahatlatacak ve hastalığı çabuk atlatmanızı sağlayacaktır.
Kızılcık, A, C, E ve K vitaminleri bakımından oldukça zengindir.  Serbest radikallere bağlı oluşan kronik hastalıkların geciktirilmesi ya da önlenmesinde bağışıklık fonksiyonlarını destekler. Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek bu küçük meyve sayesinde hastalıkları daha kolay atlatacaksınız.
Kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayacak olan kızılcık alerjilerinize, ağız içi yaralarınıza, vücudunuzdaki mikroplarla savaşmanıza iyi gelecektir.
Diyabet hastasıysanız kızılcık suyu kan şekerinizi dengelemenize yardımcı olarak size şifalı olacaktır.
Kızılcık Kolesterol düzeyinizi de dengeler.
Kızılcık
Kızılcık böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar. Böbrek taşları için ise adeta doğal bir ilaçtır.
Kızılcık kadınların korkulu rüyası menopozun çaresi. Kızılcık, özellikle erken menapozu önler veya geciktirir.
İdrar yolları enfeksiyonu: Kızılcıktaki yüksek proantosiyanidinler idrar yolu duvarlarına bazı bakterilerin yapışmasını ve çoğalmasını engeller, enfeksiyonlarla mücadelede yardımcıdır. Özellikle tekrarlayan enfeksiyonu olan bireylerde kızılcık tüketimi önerilir. Yapılan çalışmalarda kızılcık tozunun komplike üriner sistem enfeksiyonlarında sıklıkla karşılaşılan Proteus Mirabilis bakterisini inhibe ettiği saptanmıştır.
Kızılcık suyu Helikobakter Pilori bakterisinin mide duvarına yapışmasını da önleyerek mide ülserlerine karşı koruma sağlar.

 

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın