Alıç Çayının Sağlık FaydalarıAlıç çayı çeşitli vitaminler, alıç asidi, tartarik asit, sitrik asit, malik asit içerir, ayrıca flavonoidler, lipitler, şekerler, protein, yağ ve kalsiyum, fosfor, demir ve diğer mineralleri içerir. Hawthorn da yüksek bir besin değeri ve tıbbi değeri vardır, alıç çayı içen insanlar gelişmiş bir iştah, uykuda iyileşme, aterosklerozu önler ve alıç, genellikle “uzun ömürlü gıda” olarak kabul edilir. düzenli olarak Hawthorn çay içmek. Bu çok güçlü bir bitkidir ve özel sağlık sorunlarınızda yardımcı olabilir, bağışıklığınızı artırır ve genel sağlığınızı iyileştirir.

 

 

1. Alıç Berry Antioksidan Özellikleri Vardır

Hayvan ve laboratuvar çalışmaları, alıcının aslında antioksidan özelliklere sahip aktif bileşikler içerdiğini bulmuştur. Antioksidanların kendileri, vücut zarlarını değiştiren, DNA ile kurcalayan ve hatta hücre ölümüne neden olan vücuttaki zararlı bileşikler olan serbest radikallerden kurtulan maddelerdir. Vücudunuzda doğal olarak serbest radikaller oluşacak, ancak çevresel toksinler ve ultraviyole ışınları, radyasyon, sigara içimi, hava kirliliği gibi şeyler de sayılarını artırabilir. Dolayısıyla serbest radikallerin aslında yaşlanma sürecine ve ayrıca bir takım sağlık sorunlarının gelişimine katkıda bulunduğuna inanılmaktadır. Alıçta bulunan antioksidanlar aslında serbest radikalleri nötralize edebilir ve aslında sebep oldukları hasarı azaltabilir ve hatta önlemeye yardımcı olabilir.

2. Kalp Hastalığı ve Konjestif Kalp Yetmezliği

Alıç Çayı yaygın kalp hastalığının erken aşamalarında güvenli ve etkili bir tedavi olarak kabul edilir. Komisyon E tarafından onaylanmıştır ve Komisyon E, Alman hükümetinin aslında bitkisel tedavileri inceleyen ve onaylayan bir şubesidir. Bu nedenle, kesinlikle kalp hastalığı için alıç çayı yararları hakkında bir şey söylüyor. Alıç öncelikle konjestif kalp yetmezliği olan kişiler üzerinde çalışılmıştır ve bu, kalbin aslında vücuttaki diğer organlara yeterli miktarda kan pompalayamayacağı bir sağlık durumudur. Dört çalışma, alıcının kalp fonksiyonunu önemli ölçüde iyileştirdiği sonucuna varmış ve bunların üçünün de hastanın egzersiz yeteneğini geliştirdiği bulunmuştur. Alıç, nefes darlığı ve yorgunluk gibi hastalık belirtilerini geliştirir.

3. Alıç Çayı Göğüs Ağrısına Yardımcı Olur

Alıç çayın , anjin olarak da bilinen göğüs ağrısıyla savaştığı bilinmektedir ve bu, kalbe yetersiz kan akışının neden olduğu bir sağlık problemidir. Bir çalışmada 16 angina hastasına alıç böğürtlen verilmiş ve kalbe daha iyi bir kan akışı yaşanmış ve ayrıca herhangi bir göğüs ağrısından muzdarip olmaksızın daha uzun süre egzersiz yapabilmiştir.

 

4. Alıç Çayı Yüksek Kolesterolü Savaşır

Çalışmalar, alıç meyvesinin, kan şekerinizde kötü kolesterol olarak da bilinen düşük yoğunluklu lipoprotein anlamına gelen LDL’nin giderilmesi için güçlü bir ajan olabileceğini düşündürmektedir. Alıç Çayı, karaciğerden kolesterol üretimini azaltır. Bu nedenle, yüksek kolesterol ve bununla ilgili problemleriniz varsa alıç çayı içmeniz iyi bir fikir olabilir.

5. Kan Basıncını Düzenler

Yüksek veya düşük tansiyon çok tehlikeli olabilir ve birçok insan bundan muzdariptir. Kan basıncını düzenlemek son derece önemlidir ve alıç, bu konuda size yardımcı olabilecek doğal bir ilaçtır. Alıç, özellikle yüksek tansiyonu olan kişilerde çalışılmamış olmasına rağmen, önemli kanıtlar otun kardiyovasküler yararlarını desteklemektedir. Çalışmalar ayrıca, alıcının tansiyon ilaçları da alan hipertansiyonlu kişiler tarafından güvenli bir şekilde alınabileceğini göstermektedir.

6. Cilt Sorunları ile Yardımcı Olur

Alıç, ayrıca, kaynar, yara, ülser, kaşıntı ve donma gibi çeşitli cilt sorunlarına yardımcı olabilir. Buna ek olarak, meyve çayı doğrudan cilde uygulanabilir veya alıcının çayı içinde yıkanarak cildi emebilirsiniz. Alışkanlığın anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğu düşünülmez, bu nedenle ekzema ve sedef hastalığındaki kızarıklıkları da tedavi edebilir.

7. Alıç Çayı Bağırsak Enfeksiyonlarına Karşı Savaşır

Alıç çayı bağırsaklarınız için çok sağlıklıdır. Birçoğumuzun sindirim sorunları var ve alıç çayı içmenin azalmasına yardımcı olabilir. Alıçta bulunan lifler sindirimi arttırır ve böylece genel sağlığımızı geliştiririz. Alıç da çok hoş olmayan ve şişkinlik ve krampları azaltabilir kabızlık yardımcı olur. Alıç çayı bağırsak enfeksiyonlarına ve tenya gibi parazitlere de yardımcı olarak tamamen ortadan kaldırır.

8. Alıç Çayı Daha Fazla Enerji Verir

Alıç çayı enerjinizi artırabilir çünkü kan damarlarını genişletir ve bu şekilde vücutta daha fazla kan dolaşır. Daha uyanık, enerjik hissedeceksiniz, bilişsel yetenekleriniz daha iyi olacak ve metabolizmanız düzgün bir şekilde çalışacaktır. Hawthorn, serotonin ve yüksek serotonin seviyelerini üretmeye yardımcı olan ve ruh halinizi önemli ölçüde geliştiren kimyasallar içerir.

9. Yaşlanmalara Karşı Kavgalar

İçme alıç çayı da antioksidan açısından zengin olduğu için yaşlanmayı yavaşlatabilir. Ayrıca cildi daha elastik yapar ve kırışıklıkların ve eski görünümlü cildin oluşmasını engeller. Aynı zamanda birçok farklı cilt problemine yardımcı olduğu için, daha genç görünmenizi sağlayan genç görünümlü bir yüzünüz olabilir.

10. Erektil Disfonksiyon ile Yardımcı Olur

Alıç çayı, erkeklerin sağlığı için de çok yararlı olabilir. Erektil disfonksiyonda yardımcı olabilir ve ayrıca sperm sayısını artırır. Bu nedenle alıç çayı, gebe kalma sorunu olan çiftler için çok yararlı olabilir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.