SebzelerŞifalı Bitkiler

Yeşil Sarımsak’ın Sağlık Faydaları
Yeşil Sarımsak, uzun zamandır çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan doğal bir sağlık ilacı olarak bilinir. Çoğu ülkede kaynak yapmak son derece kolaydır ve pişmiş veya taze olarak tüketilebilir. Yemeğinize en kolay şekilde dahil edilir veya kendi başına yenebilir. Kendinizi taze sarımsakla da sınırlamanız gerekmez. Sarımsak tozu veya kurutulmuş sarımsak pulları günlük kullanım için dolapta tutmak kadar etkili ve süper kolaydır.

1. Yeşil Sarımsak bağışıklık sistemini artırır :

Bu gerçekten yeşil sarımsakın önde gelen sağlık avantajlarından biridir. Sarımsak kokusu kokusundan sorumlu olan bir sülfür bileşiği olan allisin içerir. Bu özel kükürt maddesi savunma mekanizmalarını arttırır.

2. Yeşil Sarımsak Antibiyotik özelliğe sahiptir :

Yeşil sarımsak, enfeksiyonlara karşı koruyan anti-bakteriyel ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir.

3. Yeşil Sarımsak demir zenginidir :

Kan sayımı ve hatta anemisi olan bireyler, demir elde etmek için bol bir yöntem olduğu için bu bahar sebzesine sahip olmalıdır.Olgunlaştırılmış sarımsaklara ek olarak yeşil, depolanmış demiri hücrenin içinden hücrenin dışına taşıyan protein ferroportinden oluşur. Vücuttaki yüksek demir seviyeleri kan sayısını artırır.

4. Yeşil Sarımsak kalp için iyidir :

Hepimiz biliyoruz ki sarımsak gerçekten kalp dostu bir bileşen. Bununla birlikte, yeşil sarımsak ayrıca kalbi hastalıklardan koruyan polisülfür içerir. Bahar sebzesi de manganez içerdiği için sağlığa avantaj sağlar. Bu mineral vücutta büyük kolesterol seviyelerini (HDL) tutar. Vücutta ne kadar manganez varsa, normal bir kalbi teşvik etmek için muhtemelen daha fazla miktarda HDL mevcut olacaktır.

5. Yeşil Sarımsak Gastrointestinal enfeksiyonlarla savaşır :

Soğuk algınlığı ve öksürük ile mücadelenin yanı sıra, yeşil sarımsak gastro-intestinal mikrop enfeksiyonlarının tedavisinde de mükemmeldir.

Yeşil sarımsak sıklıkla yeşil soğan ve çift soğan yapmanız gereken taze soğan gibi görünür. Yeşil sarımsak aldığınızdan emin olmanın en basit yolu her zaman bir nefes almaktır – soğan yerine sarımsak hoş bir şekilde kokulmalıdır. Ayrıca, yaprakların tübüler yerine düz olduğunu da göreceksiniz. Uzun beyaz veya mor bazlar, koyu yeşil yapraklar ve sağlam kökler ile birlikte demet seçin. Bitkileri her türlü morarma ve hatta solma ile ve rahatsız edici kokulu bir kokuyla önleyin.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın