Ginsengin Faydaları
1. Adet Sorunları

Ginseng, kadınlarda adet ağrısının hafifletilmesinde çok etkilidir. Sakinleştirici ve sakinleştirici etkiler sağladığına inanılır, bu yüzden adet sırasında spazmların azalmasıdır.

Bu süre zarfında Ginseng Çayı tüketmek ağrıyı önemli seviyelere indirir. Ayrıca, menopoz öncesi belirtiler sırasında, Ginseng çok faydalı bulunmuştur. Ruh halini yükseltir ve ağrıyı azaltmaktan başka enerji sağlar.

2. Saç Ekimi – Büyüme

Kellik konusunda endişeleriniz varsa, saçların uzaması için Ginseng’i denemenizi öneririm. Bu şifalı bitkinin yaptığı, dermal papilla hücrelerinin üretimini arttırmasıdır.

Buna ek olarak, bu hücrelerin ömrünü de arttırır ve hücrelerin ölmesini önler. Bu hücreler öldüğünde saç dökülmesi meydana gelir. Bu hücrelerin çoğalması, kafa derisindeki kan dolaşımını artırarak kolaylaştırır.

Düzenli Ginseng alımı, dermal papilla hücrelerini yenileyerek saçınızın düşmesini önleyebilir ve ayrıca kellikleri de iyileştirebilir.

Ginseng kökü kurutulmuş

3. Yaşlanma Karşıtı ve Cilt İyileştirme

Ginseng, cilde yaşlanma önleyici özellikler sağlamada ve onu iyileştirmede çok yardımcıdır.

Cildin metabolizmasını artıran çok sayıda bitki ve antioksidan içerir. Anti oksidanlar cildinizi serbest radikallerden arındırır ve gençleştirir.

Deri, çoğunlukla kolajene daha fazla zarar veren çevresel koşullar ve güneş ışığı nedeniyle zarar görür. Ginseng, kollajeni cildinizin orta katmanına yeniden düzenler ve tonlanmış ve kırışıksız hale getirir.

Aynı zamanda cildin lekesiz ve daha net görünmesini sağlar. Cildin metabolizmasını arttırdığı için ölü hücreleri atar ve yeni ve yeni hücreler ortaya çıkarır.

Ginseng yapraklarının topikal kullanımı cildinizi daha sağlıklı ve çekici bırakabilir. Buna ek olarak, eğer cilt hastalıkları gibi sivilce ya da egzama çekiyorsanız, Ginseng hepsiyle ilgilenecektir.

4. Dark Circles ve Kabarık Gözler davranır

Mutluluğunuza göre, Ginseng sizi gözlerinizin altındaki çirkin görünümlü koyu halkalardan da uzaklaştırabilir. Eğer kabarık gözleriniz varsa, Ginseng’i düzenli olarak kullanarak onlardan kurtulabilirsiniz.

Koyu halkalar için, ginseng yüz maskelerini deneyebilirsiniz; çok etkilidirler.

5. Kanser

Ginseng ayrıca anti-tümör büyüme özelliklerine sahiptir. Büyüme döngüsünü engelleyerek tümörün büyümesini önleyebilir. Ginseng’deki bazı elementlerin bu özelliğe sahip olduğu bulunmuştur.

Bilim adamları araştırmalarında Ginseng’de bulunan Ginsenosides’in prostat kanseri hücrelerine, yumurtalık kanseri hücrelerine, akciğer kanseri hücrelerine çok daha fazla zarar verebileceğini keşfettiler.

Bunu, hücre döngüsü ilerlemesini inhibe ederek, böylece kanserli hücre büyümesini azaltarak yaparlar. Meme kanseri tespitinden sonra Ginseng tüketiminin, kadınlarda hayatta kalma şansını arttırdığı bulunmuştur.

6. Diyabet

Ginseng, özellikle de Amerikan Ginseng’in kan şekeri seviyesini düşürdüğü ve insanlarda Tip 2 diyabete yardımcı olduğu bulundu. Doğal olarak tedavi etmek veya diyabeti azaltmak istiyorsanız, Ginseng’i tüketin.

Bilimsel bir çalışmada, Ginseng’i şekerli bir içecekle ve içmeden tüketen bir insan daha düşük şeker seviyeleri göstermiştir. Kan şekeri seviyesinin yükselmesini önler.

Kan glukozunu düşük veya kontrol altında tutan glukokomülatör özelliklere sahiptir.

7. kilo kaybı

Doğal olarak kilo vermek için sabırsızlanıyorsanız, hiçbir şey Ginseng’den daha iyi olamaz. Doğal kilo vermeye yardımcı olur ve kademeli bir işlemdir. Bu sentetik zayıflama haplarını denemeden önce, Ginseng çayını denemelisiniz.

Ginseng çayının kilo kaybını kolaylaştırmada süper etkili olduğu bulundu. Vücutta yağ birikmesini önleyen metabolizmayı arttırır. Vücuda enerji sağlar ve hepsini daha aktif hale getirir.

Dahası, Ginseng ayrıca kan şekeri ve şekeri kontrol altında tutar. Glikoz seviyeleri düşükse, daha az yağ birikmesi olacaktır.

Bu bölümü bu makalenin ilerleyen bölümlerinde açıklayacağım. Bazı doğal Ginseng preparatları ile size fazla çaba sarf etmeden ve kilo almadan ağırlığı nasıl azaltabileceğinizi söyleyeceğim.

8. Erkeklerde Cinsel Sorunlar

Ginseng, erkeklerin cinsel sağlığının iyileştirilmesinde ve erektil disfonksiyonlarının tedavisinde çok büyük bir katkı göstermiştir. Bir deneyde, erkeklerin yaklaşık% 60’ı, Ginseng’i kullandıktan sonra tüketmeyen erkeklerden daha başarılı bir şekilde ereksiyon geçirdiklerini ve daha kolay olduğunu kabul etti.

Ayrıca bundan sonra daha sert ve uzun süreli bir ereksiyon yaşadılar. Erkekler, Ginseng’i aldıktan sonra cinsiyet kalitesinin arttığına karar verdiler. Bunun nedeni Ginsengin vücuttaki nitrik oksit içeriğini arttırmasıdır.

9. Yüksek Tansiyonu Düşürür

Yüksek tansiyon çok ciddi bir durumdur. Ginseng, kan basıncını ve ayrıca hipertansiyonu düşürür.

Hipertansiyon, aşırı koşullarda böbrek yetmezliği gibi bir hastalığa neden olabilir. Bu gibi durumlardan ve hastalıklardan kaçınmak için, Ginseng doğal bir tedavi gibi davranır.

10. Mood geliştirir ve stresi azaltır

Zihninizi aktif ve enerjik hale getirebilecek kapasiteye sahip bazı unsurlara sahip olduğu için stresinizi Ginseng ile yakalayabilirsiniz. Daha önce bahsettiğim Ginsenosides, burada oynamak için büyük bir rol oynamaktadır.

Daha önce de belirttiğim gibi, Amerikan Ginseng’in beyni sakinleştirmeye ve stresi hafifletmeye yardımcı olan önemli miktarda Rb1 var. Stresli olmadığınızda, mutlu ve neşelisiniz.

Düzenli Ginseng çayı tüketimi, zihni ve vücudu vücudunuzdaki serbest radikalleri gideren antioksidanlarla doludur. Böylece vücudunuz fiziksel ve zihinsel olarak formda kalır.

Günümüzün stresli yaşamında, vücudunuzun stresi yönetmesine yardımcı olacak birkaç doğal adım atmanız çok gerekli. Bu yüzden Ginseng’i mümkün olduğunca ve mümkün olduğunca tükettiğime eminim.

11. Anti – İnflamatuar

Ginseng birçok vitamin, mineral ve antioksidandan oluşur. Vitaminler bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için şarttır. Avcı hücreler, öldürücü hücreler ve hafıza hücreleri vitaminlerden dolayı üretilir.

Vitaminlerle birlikte, Ginseng’de bulunan Ginsenosidler, antienflamatuar özelliklere sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücuda antijenlerle savaşma yeteneği verir.

Burun kaşıntı, hapşırma ya da havadaki alerjenlerden kaynaklanan tıkanıklığı azaltmak ve tedavi etmek için çok önemlidir.

12. Beyin İşlevini Geliştirir

Ginseng konsantrasyon ve bilişsel etkinliklerin geliştirilmesinde çok etkilidir. Beyin işlevlerinizi günlük yaşamda geliştirmek değil, aynı zamanda bazı beyin hastalıklarını iyileştirmek için de faydalıdır.

Sadece beyin fonksiyonlarını azaltan ya da yavaşlatan insanlar için değil, aynı zamanda sağlıklı insanların işleyişini sürdürmesi ve iyileştirmesi için de iyidir. Bir araştırmada, bilim adamları Ginseng’in Alzheimer gibi hastalıkların tedavisinde de faydalı olduğunu bulmuşlardır.

Alzheimer’a sahip kişilere 12 hafta boyunca Kore Ginseng kökü verildi ve sonra beyin işlevlerinde düzelme gösterdiler. Ginseng’i durdurduktan sonra, beyinleri tekrar işleyen ilk seviyeye düştü.

Bu nedenle, düzenli Ginseng kullanımı beyin sağlığını ve konsantrasyonunu artırabilir.

13. Akciğer fonksiyonunu iyileştirir

Ginseng, akciğerlerin işleyişini arttırma ve geliştirme konusunda eşsiz bir yeteneğe sahiptir. Akciğerlerin kistik fibroz yakalamasını önleyebilir. Çok yaygın bir akciğer hastalığıdır. Bunu, akciğer bakterilerini önemli ölçüde azaltarak yapar.

Genel sağlığınız için, Ginseng çok tavsiye edilir.

Şimdi, Ginseng’in vücudunuzdan bu fazla kiloyu atmanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında derinlemesine konuşacağım.

Ginseng, antik Çinliler tarafından keşfedildi ve Ginseng’in kilo vermede çok etkili olduğunu öğrendiler. Bu şifalı bitkiyi günlük diyetinize dahil edebilir ve heyecan verici sonuçları kendiniz görebilirsiniz.

Öncelikle size söyleyeyim, hazırlanmasına ve büyümesine göre Ginseng’in üç bölümü vardır.

Taze Ginseng – Bu dört yaş veya daha küçük olduğunda Ginseng’dir
Beyaz Ginseng – Bu doğal kurutulmuş Ginseng köküdür.
Kırmızı Ginseng – Beyaz Ginseng’i buğulaması, kırmızı ginseng verir.

Ginseng bitkisi

Yukarıda bahsettiğim tüm özelliklere ek olarak, Ginseng bazı çok özel ağırlık azaltma özelliklerine sahiptir. Hepsini aşağıda listeledik:

Anti – Obezite
Ginseng iştahınızı azaltır. Kendinizi çok aç hissetmeyeceksiniz ve bu nedenle daha az yemek yiyeceksiniz. Bunun üzerine metabolizmayı arttırır.

Obez bir kadın üzerinde yapılan denemeler vücut ağırlığında önemli bir azalma olduğunu göstermiştir. BMI, bel kalça oranı ve genel yağ azalması Kore Ginseng ile beslendikten sonra görüldü.

Ginseng, lipid ve yağ metabolizmasında yer alan insülin gibi hormonları düzenler. Sindirilmemiş yağ kalmamışsa, vücutta birikme olmaz. Ginsenosides, vücuttaki yağ ve yağ düzenlenmesine, depozisyonunu azaltarak yardımcı olur.

Kan Şekeri Kontrolü
Diyabetik olsanız da olmasanız da, sekiz hafta boyunca Ginseng köklerini tüketirseniz, şeker seviyeleri düşecek ve yağ akacaksınız.

Ginsenosidler, glikoz alımını arttırır ve birikimini düşürür. Bununla birlikte, vücudunuzun zayıflamasına neden olan yağ oksidasyonunu da gerçekleştirirler.

Spesifik olarak, Ginseng Berry Özü, yağ kaybı için çok faydalı ve etkilidir. Ayrıca, Ginseng’in sirke özü olan Ginsam, metabolizmayı artırarak vücut ağırlığını azaltmada yardımcı olur.

Sindirim geliştirir
Bağırsaklarınız sindirimi kolaylaştıran sağlıklı mikroorganizmalar içerir. Ancak obez kişilerde, mikroplar bağırsaktan beslenirler ve yağ emilimi ve birikmesi için yolları harekete geçirirler.

Bu sürekli yağ birikimi ile sonuçlanır ve kilo vermeyi zorlaştırır. Bu yüksek yağ kaynaklı obezite, bağırsaktaki mikroflorayı kilo verme dostu hale getiren kırmızı veya siyah ginseng ekstresi ile tedavi edilir.

Ayrıca, beyaz Ginseng özütleri veya tamamı, vücutta daha az veya gecikmiş yağ birikimi ile sonuçlanan, vücutta gecikmiş yağ emilimine neden olur. Ayrıca vücuttan yağ atılmasını kolaylaştırır.

Ginseng bitkisi

Egzersiz için Dayanıklılığı Artırır
Ginseng’in dayanıklılığı ve enerjiyi arttırdığı tespit edildi. Vücudunuzun bütün gücü aldığı yerden mitokondriyal faaliyetleri düzenler. Vücuttaki enerji üretimini artıran ve vücudu canlandırır hale getiren bireysel güçlendiricileri vardır.

Daha fazla enerjiniz olduğunda; Antrenman için daha fazla dayanma gücün var. Obez insanlar çok çabuk yoruluyor ve sonuç olarak iyi egzersiz yapamıyorlar. Ginseng, daha fazla egzersiz yapmak ve yağınızı yakmak için enerji ve dayanıklılık kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Ginseng Nasıl Kullanılır?
Ağırlığı azaltmak için önerilen doz günde 500 ila 1500 miligram arasındadır. Bununla birlikte, aşağıdakilerden bir kez önce doktorunuza danışmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Ginseng’i çay içebilir, dilimlerindeki yiyecekleri, toz halini alabilir veya çiğneyebilirsiniz. Ben de Ginseng’i kızartılmış hazırlıklarıma eklemeyi tercih ediyorum. Sebze veya et eklemeden önce Ginseng köklerini dilimleyip yağa ekleyebilirsiniz.

Bu şifalı bitkinin en standart ve verimli hazırlanması kilo kaybı için Çay ve çorbadır. Ginseng Çayı ve Çorbası’nı kolayca hazırlayabilirsiniz.

Ginseng Çay Tarif
Malzemeler:

Kurutulmuş Ginseng Kökü – 4 yemek kaşığı
Su – 4 su bardağı
Bal isteğe bağlıdır – 1 – 2 yemek kaşığı veya zevkinize göre
Tarçın da isteğe bağlı – 1/4 – 1/2 veya zevkinize göre
Çay yapmak için tencere hazırlanması:

Çay yapmak için tencerede su kaynatın
Kaynar suya Ginseng kökü ekleyin (Ginseng kökü güçlü bir lezzet istiyorsanız, önce kıyma ve sonra ekleyin)
Bir saat kadar yaklaşık 30 dakika pişirin. Size bağlı olarak tüm Ginseng almış veya kıyılmış. Bütün zaman alacaktır, bir saat kadar pişirin.
Isı ve zorlanmalardan kurtulun
Şimdi buna bal ekleyebilirsiniz. Bal, Ginseng’in acılığını azaltacaktır.
İsterseniz Tarçın ekleyin. Tarçın eklemeyi tercih ediyorum, çünkü kilo vermek için de yararlı ve tatlı bir aroma veriyor.
En iyi sonuçları elde etmek için her sabah ve öğleden sonra birer bardak içilir.

Ginsengin Yan Etkileri Nelerdir?
Ginseng topikal olarak cilde uygulandığında güvenlidir. Yine de, cildiniz çok hassassa, cilde alerjik reaksiyonlar gösterebilirsiniz. Öncelikle avucunuza uygulamanız ve daha sonra yüz derinizdeki veya başka bir yerdeki uygulaması ile devam etmeniz önerilir.

Yüz alerjisi almak, en çok acı çekmek isteyeceğiniz şeydir. Bu yüzden lütfen kullanmadan önce bu önlemi alın.

En sık görülen yan etki uykusuzluktur. Bu nedenle, uyurken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen bu şifalı bitkiyi doktorunuza danışmadan daha fazla kullanmayın.

Daha az yaygın olan:

Adet problemleri
Meme ağrısı
Artan kalp atış hızı
Yüksek veya düşük tansiyon
Baş ağrısı
Vajinal Kanama
İştah kaybı
İshal
Kaşıntı
İsilik
Baş dönmesi
Ruh hali
Yaygın olmayan yan etkiler şunlardır: Şiddetli döküntüler, Karaciğer hasarı, Şiddetli alerjik reaksiyonlar.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın