Beyaz Dut ‘ un Faydaları

Taze dut toplandıktan sonra birkaç saatte kimyasal değişime uğradığından hemen tüketilmesi gerekir. Kış aylarında tüketilmek için güneş altında kurutulan dutlarda uğradıkları değişim nedeniyle özellikle egzamaya karşı mucizevi bir etki gösterir.

Dut kurusu kalsiyum ve demir deposu olmanın yanında B1, B2 ve C vitamini açısından da oldukça zengin. İçeriğindeki vitaminler sayesinde kanserle savaşan dut kurusu, çok sayıda rahatsızlığa da iyi geliyor.

Beyaz Dut ‘ un Faydaları :

Kanda yüksek olan CRP (Chemical Reactive Protein) değerinin düşürülmesinde iyi bir yardımcıdır.
Egzama oluşumlarını tedavi etme etkisi bulunmaktadır.
Ağızda, bademciklerde, boğaz iltihabında, diş eti hastalıklarında dut kurusu kullanılabilir.
Kansızlığı önlemek için tüketilmelidir.
Damar sertliğini önleme etkisi vardır.
Vücuda kuvvet verici bir besindir.
Aç karnına tüketildiğinde bağırsakların çalışmasına ve idrar sökmeye neden olur.
Öksürüğü kesmek için tüketilir.
Karaciğeri kuvvetlendirici etkisi vardır.
Ateş düşürücü etki gösterir.
Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar.
Aç karnına tüketildiğinde bağırsak kurtlarının düşürülmesinde etkili olur.

sitemiz

Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. __________________________________________________ DİKKAT ÖNEMLİ : Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın