Kuru Fasulye ‘ nin FaydalarıBeyaz fasulye ucuzdur, etin toplanmasına yardım eder ve ayrıca çok besleyici ve dolgundur. Diğer bir avantaj, yemeğin lezzetini emmede çok iyi olmalarıdır. Bunlara servis yapıyorsanız, pilav veya patates servis etmeye gerek yoktur.

Beyaz fasulye olarak da bilinen çeşit, çok yönlü bir yemektir. Kandaki ‘kötü’ kolesterol seviyesini azaltmaya yardımcı olan ve böylece kalp hastalığı, felç ve hatta diyabet riskini azaltan çözülebilir lifler bakımından zengindir.

Fasulyeler kabaca oval şekilli ve düz beyaz yenilebilir bir cilde sahiptir. Bu küçük beyaz fasulye, kuru fasulye yapmak için mükemmeldir.

Kuru baklagiller, baklagil ailesinin küçük fakat besleyici bir parçası olan kuru baklagiller, kolesterol düşürücü liflerin çok iyi bir kaynağıdır.

Sadece kolesterolün düşürülmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kan şekeri seviyelerinin yemekten sonra hızla yükselmesini önlediğinden, kan şekeri bozukluklarının yönetiminde özel yararları vardır.

Kuru Fasulyenin sağlık faydaları

Kuru baklagiller ayrıca neredeyse tamamen yağsız, önemli miktarlarda dört önemli mineral, iki B vitamini ve protein sağlar.

Pişmiş ve diğer fasulye türleri arasında folik asit, demir, magnezyum, manganez, potasyum ve B6 vitamini bulunur. Folik asit hamile veya çocuk sahibi kadınlar için mükemmeldir.

Demir, sağlıklı kan hücresi üretimini desteklemeye yardımcı olur. B6 Vitamini metabolizmaya yardımcı olur ve potasyum vücuttaki sıvıları düzenler.

Pişmiş kuru fasulye yarım servis, 100 kalori sağlar. Bununla birlikte, bu kalori miktarı, yemek pişirmede kullanılan bileşenlere bağlı olarak değişebilir.

Özellikle vejetaryenler yoğun olarak kuru fasulye kullanırlar ve çeşitli yiyecekleri destekleyebilir ve zenginleştirebilirler. Bu küçük beyaz fasulye, kuru fasulye yapmak için mükemmeldir.

Pirinç gibi kepekli tahıllarla birleştirildiğinde kuru fasulye, neredeyse yağsız yüksek kalitede protein sağlar.

Kan damarı plaklarının büyümesini ve gelişimini azaltabilecek ve aynı zamanda yüksek tansiyonu düşürmek için iyi olan iyi bir potasyum kaynağıdır. Fasulye vücuttaki serbest radikallerle savaşan güçlü antioksidanlara sahiptir.

Serbest radikaller hastalık, yaşlanma ve kanser şansınızı arttırır. USDA tarafından yürütülen çalışmalar, fasulyenin antioksidan seviyelerinin yüksek olduğunu ortaya koymaktadır.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın