Sperm Sayısı Nasıl Arttırılır ?Sperm kalitesini iyileştiren ürünler

Bir çift, ailelerini yenilemeyi planladığında, gelecek bir veya iki ay içinde erken bir hamilelik için hazırlık yaparlar. Doktorların farklı bir görüşü var: sağlıklı bir çiftte, bir yıl içinde gebe kalması gerekir. Bu dönem birçok kişiye çok uzun geliyor. Nasıl kısaltabilirsiniz? Bir erkeğe sperm kalitesini artıran ürünler hakkında tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Bu tür beslenme, spermatogenez için en uygun koşulları yaratmayı amaçlayan diğer önlemlerle birlikte, gebe kalma olasılığını artıracaktır.

Hangi yiyecekler sperm doğurganlığını etkiler

Tıbbi istatistikler, diyet ve yaşam tarzındaki değişikliklerin doğurganlığı (bir erkeğin sperminin bir yumurtayı dölleme yeteneği) önemli ölçüde artırabileceğini göstermektedir. Vücutta her şey birbirine bağlıdır: sağlıksız beslenme, alkolle birleşen stres ve hareketsiz bir yaşam tarzı erkek sağlığını olumsuz yönde etkiler. Bu bakımdan baba olmak isteyen bir erkeğin yeni bir menüye geçmesi tavsiye edilir.

Sperm kalitesini artıran yiyeceklerin listesi

Sebzeler, otlar ve meyveler:

 • Fındık (ceviz, badem, kaju fıstığı ve diğerleri). Sperm üretimi ve testosteron seviyelerinden sorumlu olan çok miktarda çinko içerirler. Bir erkeğin atıştırmalık olarak veya çeşitli yemeklere ek olarak her gün bir avuç kuruyemiş yemesi tavsiye edilir.
 • Muz. Çok miktarda B vitamini, magnezyum, çinko ve A ve C vitaminleri içerirler. Komplekste hormonlar ve sağlıklı sperm üretimi üzerinde olumlu etkileri vardır.
 • Sarımsak ve otlar. Erkeğin vücuduna gerekli miktarda B6 vitamini ve spermin yapısını etkileyen bir eser element olan selenyum veren bu kombinasyondur. En sevdiğiniz yemeklere bolca otlar ve sarımsak serpmek, daha güçlü seks temsilcileri libidoyu artırabilir, kan dolaşımını iyileştirebilir (skrotum dahil) ve testosteron seviyelerini düzenleyebilir.
 • Avokado. Erkek üreme hücrelerinin hareketliliğini, yumurtaya girme olasılıklarını ve döllenmeyi artıran çok sayıda E vitamini içerir. Bildiğiniz gibi sperm hücreleri yaklaşık bir gün içinde kadın üreme hücresine ulaşarak yollarına çıkan birçok engelle (asidik vajinal ortam, mukus tıkacı vb.) Seminal sıvının kalitesi ne kadar yüksek olursa, erkek doğurganlığı o kadar büyük olacaktır.
 • Kuşkonmaz. Erkek sağlığı üzerinde olumlu etkisi vardır ve spermin kalitesini ve miktarını iyileştirir. Kuşkonmazın bir diğer artısı, içerdiği yüksek miktardaki C vitamini nedeniyle bağışıklığın artmasıdır Pratikte görüldüğü gibi sık soğuk algınlığı ve özellikle yüksek sıcaklıklara sahip viral hastalıklar meninin yapısını ve üretimini olumsuz etkileyebilir. Bir insan, vücudun virüslere karşı direncini artırarak, doğurganlığı da artırır ki bu, gelecekteki anlayış için önemlidir.
 • Elmalar. Sulu, vitamin açısından zengin meyveler, yeterli miktarda sperm üretimine yardımcı olur.
 • Domates. Düzenli olarak her türlü sebze tüketmek sperm sayısını artırabilir. Domates, özellikle sigara içen veya olumsuz bir çevresel durumda yaşayan erkekler için yararlıdır. Domates kabuğunda bulunan likopen, serbest radikalleri nötralize eder ve meni üretimi için önemli olan küçük damarların ve kılcal damarların durumunu iyileştirir.
 • Kabak çekirdeği. Testosteron üretimini etkileyen, bol miktarda çinko içeren uygun fiyatlı ve lezzetli bir bitkisel ürün. Tohumlar ayrıca, cinsel organlara aktif kan akışını ve kaliteli sperm üretimini teşvik eden büyük miktarda E vitamini ve omega-3 asidi içerir. Bu ürünü belirli bir kurala göre, yani öğün aralarında, diğer yemeklerle karıştırmadan kullanmanız gerekir.
 • Garnet. Kronik stres durumunda olan erkeklerin cinsel dürtülerinin azalmasına ve sonuç olarak kusurlu veya zayıf sperm içeren seminal sıvıya yardımcı olacaktır.

Sperm kalitesini iyileştirmek için hayvansal proteinli yiyecekler ve ürünler:

 • İstiridye listenin başında . Bu deniz mahsulünün erkeklerin vücudu üzerinde çok yönlü olumlu bir etkisi vardır: ereksiyonu artırır, aktif sperm sayısını artırır, testosteronu ve cinsel aktiviteyi artırır. İyi bir doğurganlık sağlamak için 15 gram istiridye yemek yeterlidir.
 • Kırmızı balık ve deniz ürünleri. Onlarla birlikte yemekler, kan damarlarının durumunu iyileştiren yağsız asitler ve sperm için bir yapı malzemesi olan protein açısından zengin olacaktır. Haftada en az üç kez balık yemeli, yağlı ve ağır etli yiyecekleri onunla değiştirmelisiniz.
 • Tavuk, tavşan ve dana eti. Erkeklerin kaliteli sperm üretmek için ihtiyaç duydukları protein açısından da zengindir. Et menüsünü yağsız dana eti ve genç kuzu eti ile tamamlayabilirsiniz.
 • Süt ürünleri . En iyisi sert peynir, ev yapımı süzme peynir, az yağlı süt olacaktır (vücut bunu iyi tolere ederse).
 • Tavuk yumurtaları. Sadece proteini değil, bir erkeğin vücudu için gerekli tüm maddeleri içerirler. Canlı sperm ile doğru miktarda sperm üretimi için ürünün düzenli tüketimi faydalıdır. Aynı zamanda, çok sayıda yumurta içeren bir diyete kapılmamalı – sağlığı olumsuz etkileyen kolesterol seviyelerini arttırırlar.

Sağlıklı sperm üretimi için iyi bir diyetin parçası olan protein

Protein (veya proteinler) açısından zengin bir diyetin kısırlığa neden olabileceğine inanılmaktadır. Bu temelsiz inanç, aktif olarak kas kütlesi oluşturan sporcuların beslenmesiyle bağlantılı olarak ortaya çıktı. Bu erkek kategorisinde, genellikle, doktorların proteinlerle ilgili olmayan birçok açıklama buldukları cinsel aktivitede azalma ve gebe kalamama gözlenir. Bir sporcunun düşük doğurganlığı şunlardan kaynaklanabilir:

 • Yüksek fiziksel aktivite.
 • Hormonal seviyeleri güçlü bir şekilde etkileyen özel steroid takviyelerinin kullanılması.
 • Kas kütlesini artırmayı amaçlayan, ancak testosteron üretimini baskılayabilen, spor beslenmesinin dengesiz bir protein bileşimi.

Bu bakımdan sağlıklı bir erkek diyetindeki proteinlerin (proteinlerin) doğurganlığı artırmak için gerekli olduğu unutulmamalıdır. Onlar olmadan, spermlerin üretimi ve olgunlaşması normal olarak gerçekleşemez; bu, erkeklerin gebe kalma sorunlarından kaçınmasına rağmen kimin bilmesi için önemlidir.

Koruyucular ve Takviyeler Azalmış Sperm Miktarı ve Kalitesi Nedenidir

Çoğu zaman, ürünlerde küçük miktarlarda bulunan maddeleri hesaba katmayız. Bu arada, vücuda küçük dozlarda da olsa düzenli olarak giren bazı takviyeler, erkeklerin gücü ve doğurganlığı üzerinde en iyi şekilde çalışmaz. Bir diyet oluştururken, dengeleyici, yapay renkler, kokular ve tat ikameleri içeren yiyeceklerden kaçının. Bir örnek pizza, füme etler, tuzlu balıklar ve birçok erkek tarafından sevilen yarı mamul ürünler olabilir. Soslar ve uzun süre dayanıklı ürünler çok sayıda katkı maddesi içerir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın