Turp Yaprakları ‘ nın Faydaları
Turp yapraklarını görmezden gelmek, ağır bir kayıp anlamına gelir, Turp yeşillikleri içeren bir tarif deneyin ve bu sağlıklı sebzenin meyvelerini almaya başlayın ! İşte Faydaları.

1. Vitaminler ve Mineraller e sahip :
Bir turp yeşil kısımları, bütün turpların kendisinden daha fazla besin içerir. Besin bakımından zengin bir diyet sağlamanın yanı sıra demir, kalsiyum, folik asit, C vitamini ve birçok bedensel fonksiyon için gerekli olan fosfor gibi bazı önemli mineralleri sağlar.

Turp yaprakları

2. Diyet Liflerinde Yüksek :
Turp yaprakları, turpların kendisinden daha fazla kaba yem içerir. Lifin sindirim sürecine ve ek kaba yemlere yardımcı olduğu bilinmektedir . Turp yaprakları kabızlık ve şişkin bir mide gibi rahatsızlıkların kontrol altında tutulmasına yardımcı olur.

3. Bağışıklığı Artırır ve Yorgunluğu Azaltır :
Turp yapraklarının yüksek demir içeriği onu yorgunluğa karşı ideal bir caydırıcı kılar . Turp yaprakları, vücudun bağışıklığını artıran Demir ve fosfor gibi mineraller bakımından yüksektir. Ayrıca, C vitamini, A vitamini, tiamin gibi diğer yorgunluklarla mücadeleye yardımcı olan diğer mineralleri de içerirler. Anemi ve düşük hemoglobin seviyesine sahip hastalar, turp yapraklarını yutmaktan fayda sağlayabilir, çünkü yapraklarda bulunan demir tıbbi durumlarını hafifletir.

4. Diüretik:
Turp yaprağı suyu doğal bir idrar söktürücüdür. Taşların çözünmesine yardımcı olur ve idrar keselerini temizler. Bu özellik aynı zamanda diüretik özellikler sergiledikleri için turpla da paylaşılmaktadır. Turp yaprakları da kabızlığı ve şişirilmiş mideyi hafifletmeye yardımcı olan güçlü müshil özellikleri gösterir .

5. Antiscorbutic :
Turp yaprakları karakteristik antiscorbutic vardır. Basitçe söylemek gerekirse, lekelenmeyi önlemeye yardımcı olurlar. Turp yaprakları köklerinden daha fazla miktarda C vitamini içerdiğinden ve turp yapraklarının köklerinden daha güçlü antiscorbutik özellikler gösterdiği için dikkat etmek şaşırtıcı değildir .

6. Şişliği ve iltihaplanmayı azaltır
Turp yapraklarının kazık gibi acı durumların tedavisinde yardımcı olduğu kanıtlanmıştır . İçerdikleri antibakteriyel özelliklerden dolayı turp yaprakları şişliği ve iltihaplanmayı azaltır. Toz kuru turp yaprakları eşit miktarda şeker ile karıştırılır ve bir macun oluşturmak için bir miktar su karıştırılabilir. Bu macun iltihapta yenebilir veya topikal olarak uygulanabilir.

7. Sarılık Tedavisi :
Turp yaprakları, vücudun hiperbilirubinemiden muzdarip (cildin sararması) sarılık gibi hastalıkların tedavisine yardımcı olur. Turp yapraklarının bu durumun tersine çevrilmesinde etkili olduğu bulunmuştur. Yapraklar ezilmeli ve özüt gözenekli bir bezle elenmelidir. On gün boyunca günde yarım litre meyve suyuna sahip olmak sarılığın tedavisine yardımcı olur . Birçok bitkisel ilaç deposu, suyu çıkarmak için vakti olmayan insanlar için turp yaprağı suyu stoklar.

8. Romatizma :
Romatizma muhtemelen dünyadaki en ağrılı hastalıklardan biridir. Diz eklemi şişer ve her türlü rahatsızlığa neden olur. Turp yapraklarının özü, eşit miktarda şeker ve bir miktar su ile karıştırılarak bir macun yapmak için kullanılabilir. Bu macun diz eklemlerine topikal olarak uygulanabilir. Bu macunun düzenli kullanımı ağrıyı hafifletmeye ve şişliği azaltmaya yardımcı olabilir.

9. Diyabetin Önlenmesine Yardımcı Olur :
Turp yaprakları, kan şekeri seviyesini düşürmelerine yardımcı olan birçok özelliğe sahiptir . Bu nedenle turp yeşillikleri, diyabetik plana dahil edilecek en önemli yiyeceklerden bazılarıdır. Turp yaprakları zaten yüksek kan şekeri seviyesini azaltarak diyabetin önlenmesine yardımcı olur.

10. Detoksifiye edici Ajan :
Turp yaprakları, çok sayıda temel besin içerir. Bu besinler ve turp yapraklarının antimikrobiyal ve antibakteriyel özellikleri vücudun detoksifikasyonunda ve toksinlerin dışarı atılmasında yardımcı olur.

Bakınız : Turp Oyu Salatası

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın