Yaz Tatilinizin Tadını Çıkarmanıza Yardımcı Öneriler.
Tatilinizin tadını tam anlamıyla çıkarmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları :

* Güneşin sıcak olduğu günlerde en önemli şeylerden biri bol su içmektir, bu nedenle her zaman yanınızda bir şişe taze temiz su bulundurun. Bebekler ve yaşlılar hızla susuz kalır. Yeterli su içerek baş ağrıları önlenebilir.

* Güneş, kafein ve alkol karışmaz ve su kaybını hızlandırır

* Şeker, yapay tatlandırıcılar, renklendiriciler ve tatlandırıcılar içeren gazlı içeceklerden kaçının. Küçük miktarlarda bile bunlar hem fiziksel sağlığı hem de davranışı etkileyebilir. Çocuklar özellikle savunmasızdır. Seyreltilmiş taze meyve suları sizin için çok daha iyidir.

* Özellikle gün ortasında güneşe uzun süre maruz kalmaktan kaçının ve şapka takın.

* Zararlı kimyasallar içermeyen güvenli bir güneş kremi kullanın. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç tane var.

* Yanarsanız, bol su için ve biraz Aloe Vera jeli uygulayın ve herhangi bir hasarı iyileştirmeye yardımcı olmak için bir E vitamini kapsülünün içeriğini cildinize nazikçe masaj yapın. Calendula ve Lavanta da yanıklar için mükemmeldir.

* Sıcak terleyen ayaklar ve vücutlar, sporcunun ayak ve mantar enfeksiyonlarını teşvik edecektir. Her sabah ve akşam ayakları yıkayın ve iyice kurulayın, ardından sağlıklı kalması için ayaklarınıza ve ayak tırnaklarınızın çevresine biraz çay ağacı kremi masaj yapın.

* Bir tüp çay ağacı kremi, ısırıklardan, kesiklerden ve sıyrıklardan kaynaklanan enfeksiyonu önlemek için antifungal ve antiseptik olarak çok faydalıdır.

* Sıtma, parazit ve mide şikayetlerinin yaygın olduğu yüksek riskli bölgelere seyahat ediyorsanız, şifalı bitkiler uzmanınızı ziyaret ederek ihtiyaçlarınıza özel bir bitki kiti görüşmeye değer.

* Geceleri bir cibinlik kullanın ve onu ve çevresine doğal böcek kovucularla püskürtün. Citronella popülerdir ancak doğrudan güneşe doğru kayarken kullanılmamalıdır.

* B vitamini kompleksi ve bol sarımsak yemek sivrisinekler sizi seviyorsa faydalıdır.

* Sağlıklı bağırsak florasına yardımcı olmak için her gün iyi bir probiyotik alın.

* Ekinezya, Papatya ve Sarımsak taşınması faydalı bitkilerdir. Ekinezya antibakteriyel, anti immünostimülan ve antiseptiktir. Tentür ayrıca seyreltilebilir ve yaralar için kullanılabilir. Papatya antibakteriyel, antifungal ve antispazmodiktir. Karın rahatsızlıkları için, kavrama ve kramp olduğunda çok faydalı bir bitkidir. Sarımsak antiparazitik, antifungal ve antibakteriyeldir, bu da parazitlerden, özellikle bağırsak kurtlarından şüpheleniliyorsa mükemmel bir katkı sağlar.

* Yalnızca dişlerinizi fırçalayın ve şişelenmiş güvenli su için ve soyulmamış meyve veya salatalardan kaçının çünkü bunlar kirli suda büyütülmüş veya yıkanmış olabilir.

* Hamileliği planlıyorsanız veya hamileyseniz yüksek riskli bölgeleri ziyaret etmemeniz önerilir. Bazı hastalıklar bebeğinizi riske atar ve hamilelik sırasında bazı tedaviler tavsiye edilmeyebilir.

* İyi bir hazırlık ve önlemenin her zaman tedaviden daha iyi olduğunu unutmayın!

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın