Yeşil Acı Biber ‘ in Faydaları
Yeşil Acı Biberin Sağlık Faydaları

1. Yeşil Acı Biber Kardiyovasküler Fonksiyonu Destekler

İşte bu makalenin ana teması geliyor. Bir çok medya biberleri kalp sağlığı için en çok tavsiye edilen yiyeceklerden biri olarak tanımladı. Ve yeşil biberin aslında kalp için iyi olup, kapsaisin kendisinden başka bir şey değil.

Kapsaisin, kan damarlarını düzenleyen hücrelerin, kan basıncını düşüren nitrik oksiti hemen salgılamasına ve ayrıca uzun vadede inme, hipertansiyon ve kalp durmasına neden olur.

2. Yeşil Acı Biber ayrıca Kan Şekeri Düzeylerini Yönetir

Bu, yeşil biberin kalp için ne kadar iyi olduğuna bir diğer yarardır. Yeşil biber veya genel olarak tüm biberlerin kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesinde yardımcı olduğu kanıtlanmıştır, bu da diyabet hastaları için tamamen güvenli olduğu anlamına gelir.

Sadece 5 gram ve 40 kcal değerindeki aşırı düşük şeker ve düşük kalorili içerik aynı zamanda yeşil biberin bu özelliği ile de uyumludur.

Yeşil biber

3. Yeşil Acı Biber Sadece 40 Kilokaloriye Sahip

Yeşil biber sadece 40 kcal değerine sahip, bu da yeşil biberin en az kaloriden birine sahip gıda maddesi olmasını sağladı.

4. Yeşil Acı Biber Kapsaisin

Yeşil biberin başlıca sağlık yararı aslında capsaicin’in kendisidir. Yukarıda yazılanlar gibi, kapsaisin vücuttaki bölgeyi ısıtmaya, ısıyı serbest bırakarak bir ağrı kesici olarak ve ayrıca bir sindirim güçlendirici olarak ısıtmaya yardımcı olur. Kapsaisin, artrit, kas ağrıları, eklem ağrıları, sırt ağrıları, burkulmalar ve diğerlerinden kaynaklanan ağrıları iyileştirebilir. Bunun dışında, kapsaisin, 3 saatlik tüketimde metabolizmayı% 50’ye kadar artırabilir!

5. Yeşil Acı Biber Vücut Sıcaklığını Düşürür

İlginç bir şekilde, yeşil biber aynı zamanda beynin hipotalamusunun merkezini uyararak vücut ısısını da düşürür. Çok küçük olmasına rağmen, hipotalamus vücut sıcaklığının düzenlenmesi ve hormonların serbest bırakılması gibi çeşitli vücut fonksiyonlarında çok önemli bir rol oynar.

6. Mukus Stimülasyonu için Yeşil Acı Biber

Yeşil biberin içindeki Capsicum, burun ve sinüslerin mukus zarlarını uyarır, bu da sırasıyla sıradan soğuk algınlığı ve sinüzitle savaşta kullanışlıdır. Bu, chilis’in ısınma doğası nedeniyle mümkün olmaktadır.

7. Yeşil Acı Biber 143.7 mg C Vitamini Yararları İçerir

143.7 mg C vitamini ile yeşil biber, günlük değerin% 239’unda yeteri kadar fazla C vitamini kaynağı içermesini sağlıyor! Bilginize, C vitamini sağlıklı bir bağışıklık sistemi ve vücut dokuları için hayati öneme sahiptir. C vitaminin ayrıca düzenli olarak alınması gerekir, çünkü vücudumuzun üretecek sistemi yoktur.

8. Yeşil Acı Biber Kilo Kaybı Destekler

Kapsaisin, az şekerli, düşük kalorili ve yeşil biberin antioksidan özellikleri bir şekilde kilo kaybına yardımcı olur. Capsaicin’in ısısı, yağın ısıya dönüştüğü, böylece kilo kaybı için daha fazla yağın yakıldığı bir termojenez olarak bilinen bir işleme yol açar. Termogenez, metabolizmayı ve yağ yakımını sırasıyla% 5 ve% 16 arttırır. Sonuçta, sağlıklı bir kalp için ideal bir ağırlık da gerekli değil mi?

Yeşil Acı Biber Üzerine Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Öneriler

Cilt tahrişi, yanıklar ve döküntü gibi dermatolojik yan etkiler yeşil biberin yan tehlikeleri olarak tanımlanmıştır. Chilis veya capsicumum’un ayrıca özellikle gözleri, burnu ve boğazı tahriş edici olduğu bilinmelidir.

Vücudun veya cildin hassas kısımlarının çevresinde biber ürünleri veya özler kullanmaktan kaçının. Vücudun hassas kısımları acı ürünlerle temas ettiğinde, hemen birkaç kez soğuk suyla durulayın veya yanık kaybolana kadar üzerine biraz buz sıkın.

Emziren anneler de besin maddelerinin anne sütü ve dolayısıyla dermatit ile bebeklere rahatsızlık vermesi nedeniyle bebeğe geçebileceğinden korkan biber ürünleri yemekten vazgeçirilir.

 

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın