Alabalık Izgara Tarifi
Alabalık Izgara için Malzemeler :

  • 4 adet büyük alabalık
  • 4 adet küçük domates
  • 2 adet kırmızı soğan
  • 12 adet defne yaprağı
Alabalık Izgara Tarifi :
 
Alabalığın karnını yarıp içini temizleyelim. Bütün kılçığını çıkaralım. Alabalık filetoların içine domates ve limon dilimleri ile defne yapraklarını yerleştirelim. Deri kısmı ateşe gelecek şekilde mangala yerleştirelim.
Mangalda alabalık yaparken, diğer mangal yada ızgara türlerinde de olduğu gibi köze çok dikkat edilmelidir. İster odun yakın ister mangal kömürü, iyi derecede yanıp köze dönmeden balığı mangala atmayın. Bu durum hem balığın is kokmasına ve lezzetsiz olmasına hem de sağlığınızı olumsuz etkilemesine neden olur.
Burada kullandığımız malzemelerin bir çoğu pişme esnasında ya yanacaktır yada balıktan düşecektir. Bu sizi kaygılandırmasın çünkü bu sürede ihtiyacımız olan aroma ve tatlar alabalığımıza geçmiş olacaktır.
Yanında marul, roka ve halka şeklinde doğranmış kırmızı soğan ile sıcak olarak servise sunun. Afiyet olsun.

 

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın