AMERİKAN 1 DOLARININ ÜZERİNDEKİ İŞARETLER NEYİ İFADE EDİYOR

AMERİKAN 1 DOLARININ ÜZERİNDEKİ İŞARETLER NEYİ İFADE EDİYOR

Bilindiği üzere IN GOD WE TRUST yazar 1 Doların üzerinde. Hatta çok muhabbeti geçmiştir. Görüyor musun adamları dinlerine ne kadar bağlı diye. Şimdi bu görüşü tamamen çürütüp çöpe atacağız. Önce bir doların resmini iyice inceleyelim 

Şimdi şu kısmını incelemeye alalım(Bana göre en önemli kısım) 

 

Bi kere bu şekil ne anlama geliyor. Onu bilmemiz lazım. Bu şekil illuminati sembolü. Anlam olarak ordaki göz (haşa sümme haşa) tanrıları olan baphomet(mitolojide : şeytan) Dünyayı o gözlüyo anlamında  

Piramid’in altında roma rakamları ile MDCCLXXVI yazıyor. Bunun karşılığı 1776 demek. Amerikanın kuruluşu ve Illuminati’nin kuruluşu aynı tarih. 

Ayrıca üç boyutlu piramid’in ayrı ayrı düşündüğümüzde her boyutu için 

Tabanlar toplamı 666 sayısı’nı veriyor. Bu da satanizm’de şeytanın rakamı olarak kabul ediliyor 

Buna ek olarak Piramid’in simetriğini düşünüp uçlarına gelen harfleri dikkate aldığımızda İlginç bir sonuç ortaya çıkıyor. 

 

Harfler MASON kelimesini oluşturuyor. 

Piramid’in altında ve üstündeki yazılar da çok büyük anlam ifade ediyor. 

 

Piramidin altında yazan NOVUS ORDO SECLORUM kelimesine dikkat edelim. Novus = yeni, ordo=düzen, Seclorum =Dünya, Seküler Seclorum iki anlama geliyor. Cümle Yeni Dünya düzeni yani yeni seküler düzen demek. Seküler kelime anlamı olarak din dışı dinsiz gibi anlamlara geliyor. 

Üstte yazan Annuit Coeptis = Bizim meselemiz demek. Yani anlıyoruz. Bunların amacı ne sağında yazan IN GOD WE TRUST ile birebir zıt. 

doların sağ tarafında bulanan  
bu şekilde ise üstteki yıldızlar elindeki oklar ve yapraklar hepsi 13’er adet. 13 biliyorsunuz hıristiyanlıkta uğursuz sayı. O yüzden satanizm ve masonlukta 13uğurlu sayı olarak kabul edilmektedir. 


1 DOLAR ÜZERİNDEKİ GİZLİ MESAJLAR

1 dolar üzerindeki gizli simgelerle verilmek istenen mesajların bilinen açıklamalarını ve komplo teorilerini inceledik.

4k Olarak Bitli Kutu farkıyla sizlerle.

Küçük Figür

Bilinen Açıklama : Baskı kalıbını hazırlayan gravürcünün yapmış olduğu sadece bir baskı hatası.

Komplo Teorisi : Uğursuz olduğuna inanılan ve her şeyi gören kuş olarak bilinen baykuş resmi.

Piramitin Altındaki Harfler

Bilinen Açıklama : Roma rakamı ile yazılmış olan Amerika’nın kuruluş yılı.

Komplo Teorisi : Roma rakamı ile yazılmış olan İlluminati’nin ve Amerika’nın kuruluş yılı.

Pitamitin Üstündeki Göz

Bilinen Açıklama : Amerika’yı izleyen Tanrı’nın varlığını temsil ettiği.

Komplo Teorisi : İlluminati ve masonların kullandığı sembol ve dünyanın tek bir yerden yönetilmesi.

Ok ve Zeytin Dalı Taşıyan Kartal:

Hikayesi : Amerika’nın dünyaya mesajı: Barış isteriz ama gerektiğinde savaşırız. Kartal ise hızın, cevikliğin ve özgürlüğün sembolü. ABD iki ‘büyük mühür’ kullanıyor. Barış zamanında kartal, zeytin dalına bakıyor, savaş zamanında oklara.

13 Sayısı

Bilinen Açıklama : Kartalın tuttuğu dal yapraklarının ve okların sayısı ile tepesindeki yıldızların ve bayrak üzerindeki şeritlerin sayısının ayrıca piramitin basamaklarının toplamının 13 olması Amerika kurulduğunda 13 eyalet olarak kurulduğu ve bunları temsil ettiği.

Komplo Teorisi : 13 sayısı Hıristiyan toplumlarda uğursuz sayı olarak biliniyor. 13 sayısı ile alakalı bilinen 3 hikaye var.

Birincisi: “Son akşam yemeği” (the last supper) ile ilgili. Son akşam yemeğinde İsa + 12 havarisi vardı. Yani toplamda 13 kişi vardı ve orada 13. ve aynı zamanda fazlalık olan kişi Judas (Yahuda) idi. Bu yüzden Hıristiyanlık’taki ilk uğursuzluk inancı buradan çıkar.

İkincisi: İskandinav mitolojisinde karşımıza çıkar. 12 tanrı’nın katıldığı bir yemekte, kötü tanrı Loki 13. olarak katılır ve yemeği mahveder. Bu tanrı Balder’in ölümüyle sonuçlanır. Bu yüzden 13 sayısı uğursuz olarak kabul edilir.

Üçüncüsü : 13 Ekim 1307 Cuma günü Papa’nın vaazıyla Kral 4. Philip Templar’ları tutuklar ve hepsini işkence yaparak öldürür. Bunun nedeni Papa’nın çıkardığı hutbesinde; Templar’ların şeytana taptığını, insanlara türlü işkenceler yapıp onları öldürdüklerini, sodomi gibi ölümcül günahlar işlediklerini söylemesidir. Bu tarihe kanlı 13. cuma olarak geçer. Templar’ların masonlarla tarih boyunca süre gelen ilişkisi, aynı zamanda kimi ritüellerde 13 sayısının Lucifer’i temsil etmesi 1 dolar’ın üzerindeki masonik göndermelerle beraber incelendiğinde biraz daha anlam kazanır.

Mason İşaretleri

Birincisi: Kartalın başının üstünde ki on üç yıldız, Yahudi yıldızı gibi bir altıgen oluşturmakta.

İkincisi: Novus Ordo Seclorum Masonluğun oluşturmak istediği Yeni Dünya Düzeni anlamına gelmekte.

Piramitte Bulunan Gizli Simge

Komple teoricileri senelerdir Amerikan Bankonotlarının Yahudiliği ve masonluğu anlattığını söylemekte. Piramidi içeren düzenlemenin belli olan altı noktası birleşince ortaya Yahudi yıldızı çıkmakta. Bunun en üst noktası … hem bir A harfi biçiminde hem de masonluğun en önemli simgesi olan üçgen içinde ki göz figürü şeklinde. Altı kollu yıldızın uç noktalarında yer alan harfler birleşince ortaya A MASON yani bir mason sözü ortaya çıkmakta. Bu A MASON bir başka sıraya göre düzenlenince ortaya AAONMS sözü ortaya çıkıyor. Bu sözcük dünyaca bilinen Mason örgütü olan Şrayner’in kısaltma ismi.

Gizli Haç İşareti

Paranın arka tarafındaki köşelere bakarsanız, “1” sayısının arkasında çok belirgin bir yel değirmenine benzer çapraz haç şekli bulunmakta. Bir çok insan, bu sembolün malta haçı olduğuna inanıyor.

Hindu Tanrısı Figürü

Arka Sol alttaki “1” numarasının sağında, saçları topuz şeklinde olan bir figür görünmekte. Çoğu insan, bunun Shiva olarak bilinen Hindu tanrısının gizli bir figürü olduğuna inanmakta. Komplo teorisyenleri bunun aslında “Destroyer” olarak da bilinen Shiva olduğuna inanıyorlar.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın