Bu ne biçim bayram kutlama

Türkiyemiz istatistiklere göre müslüman bir ülke. ülkemizdeki hiristiyanlar noel kutluyorlar. ışı ışıl. şenlik havasında. bütün tv kanalları ve diğer basın bu olayı ballandıra ballandıra haber olarak veriyor. buraya kadar ne var bunda diyeceksiniz.

Müslümanların Kurban bayramı nasıl haber verilir. sokaklarda kaçan inekler. sokaklarda kesilen hayvanlar. her taraf kan ve pislik. orasını burasını kesen kasaplar.acilden görüntüle.

Ramazan bayramı biraz farklı. adı şeker bayramı. her tv kanalına bir diyetisyen çıkar nasıl yiyelim içelim akıl verirler.kola ile donatılmış iftar sofraları kurulur. Bayramlarda baklavalar ikram edilir. Ama yanında kola unutulmaz. Misafirimizi şeker komasına sokarız neredeyse. Sonra şeker hastalığında ülkemiz ciddi bir noktada. Kola yerine ayran versek çok daha sağlıklı ve kültürümüze uygun.

Yazık ki dini bayramlarımızı bile yabancı kültürlerden alıntılarla kutluyoruz.

1970 li yıllarda bulgur pilavı yemek köylü işi, fakir yiyeceği olarak nitelendirilir yiyenlere hor gözle bakılırdı. Amerika bulgur üretiminde birinci sırada olunca bulgur yemek moda oldu. Şimdilerde rahatlıkla yiyebiliyoruz.

Müslüman olmayan biri eminim bu nasıl bir din diyordur.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın