Avustralya’da kedilere sokağa çıkma yasağıAvustralya’da kedilerin sokağa çıkması yasaklandı. Kediler artık sokakta başıboş gezemeyecek, yalnızca sahiplerinin mülk sınırları içinde dolaşabilecek. Kararın gerekçesi, yerel vahşi yaşamı korumak ve komşuluk ilişkilerini iyileştirmek.

Yasak, Victoria, Güney Avustralya ve Başkent Bölgesi eyaletlerinde tüm gün geçerli…

Bazı bölgelerde de sadece gece saatleri için uygulanacak. Kediler, yalnızca sahiplerinin hane sınırları içinde serbest gezebilecek.

Alınan karara göre, sokağa çıkan kediler toplanacak. Sahipleri ise 125 Avustralya doları yani yaklaşık bin 80 lira ceza ödeyerek kedilerini geri alabilecek.

Hayvanseverler karara tepkili olsa da yetkililer hayvanların kısıtlandığı görüşünde değil.

Karar ile yerel vahşi yaşamın korunması ve komşuluk ilişkilerinin iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Kedi sahiplerinin de evcil hayvanlarından daha fazla sorumlu olmalarının sağlanması hedefleniyor.

Avustralya’da 3 milyon 800 bin evcil kedi bulunuyor.

Bu kedilerin her gün 1 milyon 200 bin kuşu öldürdüğü belirtiliyor. 

26 Kasım 2021

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın