Burma Kadayıf
Burma Kadayıf için Malzemeler :

    600 Gr Çiğ Burma Kadayıf
    3,5 Su Bardağı Toz Şeker
    300 Gr Antep Fıstığı İçi
    300 Gr Tereyağı

Burma Kadayıf Şerbeti İçin

    3,5 Su Bardağı Toz Şeker
    2.5 Su Bardağı Su
    Çeyrek Limon Suyu

Burma Kadayıf  Tarifi;

Tatlının şerbeti için su ve şekeri tencereye alıp 10 dakika kaynatın.Şurup kıvamına gelince Çeyrek Limon Suyunu ekleyin.

Çiğ burma kadayıfı uzun bir tezgahın üzerine yayın.Kenarlarını düzelterek içine fıstık içi koyun. Uzun tarafından rulo şeklinde sarın.Tepsinin ortasından başlayıp kendi etrafında çevirerek sarmaya devam edin.Kadayıfın üzerine eritilmiş sadeyağı gezdirerek dökün.Önceden ısıtılmış 150 derece fırında üzerine hafifçe kızarana kadar pişirin.
Kadayıfın yağını süzüp başka bir tepsiye ters çevirerek aktarın.Süzdüğünüz yağı tekrar burma kadayıfın üzerine gezdirin.Aynı ısılı fırında 15 dakika daha pişirin.
Şerbeti burma kadayıfın üzerine gezdirin.Tepsiyi ocak üzerine alıp 5 dakika orta ateşte pişirin.
Tatlıyı şerbeti çekene kadar tepsi içinde bekletin. Servis yapın.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın