Damla Sakızı
Damla sakızının birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinmekte, özellikle göğüs hastalıklarına çok iyi geldiğini, idrar söktürücü etkisinden dolayı ise böbrek fonksiyonlarına faydalı olduğunu ifade edilmekte. Antiseptik özelliği ile diş ve diş etine çok olumlu bir etkisinin yanında mide sıkıntısı olan kişilerde, mide yanmalarında özellikle aç karnına yemekten yarım saat, bir saat önce damla sakızı kullanmak midede olan yanmayı önleyici bir etkisi bulunmaktadır. Göğüs hastalıklarında da çok güzel bir etkisi vardır damla sakızının. Nefes darlığı çekenlere de bu tür faydaları bulunmaktadır. Toz haline getirilerek daha çok kullanılmaktadır. Su ile karıştırılarak içilebilir.

Dam sakız ağacı

Günümüzde birçok diş macununun içinde antiseptik özelliği olduğundan dolayı damla sakızının bulunduğu, damla sakızını toz haline getirip gargara yaparak diş ve diş etinin korunabileceği bilinmekte. Kullanım alanlarının ise genellikle tatlılar, damla sakızlı muhallebiler, kek ve kurabiyelere de konulmakta.

Sakız ağacı

kilo problemlerini göz önüne alarak tüketmek gerekir. Damla sakızı faydalı olacak diye fazla tüketip daha sonra kilo yaşamamakta fayda var.

Göğüs hastalıkları, böbrek ve diş eti gibi birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilinen doğal damla sakızı, sağlığın yanı sıra tatlı ve kahvelerde de kullanılıyor. Damla sakızının astım hastalarına iyi geldiğini , damla sakızının havanda dövülerek bal ile toz halinde eritildiğini, daha sonra ise bunu astım hastalarının yediği bilinmekte.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın