Anasonun Faydaları
Anasonun sağlık yararı :

Anason, aşağıdaki sağlık sorunlarından kaçınmak veya hatta iyileştirmek için iyi bir araştırma yoluyla keşfedilmiştir:

1. sindirimi artırır

Anason otu sindirim sistemi için son derece terapötiktir. Sindirim özelliklerini geliştirdiği için sindirim problemleri için mükemmel bir tedavidir. Sindirim sistemi için iyi bakılmış prosedürün kesinliğini sağlamanın yanı sıra her bir sindirim hastalığına tedavi sunar. Kusma, mide bulantısı, ishal, karın ağrısı, gaz sorunu, spazmodik şişkinliğin yanı sıra gastritte gerçekten çok iyidir. Ayrıca, iştah uyarıcı olarak çalışır.

2. Katarakt

Katarakt hastaları anason ile tedavi edildiğinde fantastik rahatlama sağlayabilir. Bu tedavi için, 6 gram baharat genellikle her sabah ve akşam kullanılır.

3. Uykusuzluk

Anason çay, yemeklerden sonra veya hatta yatmadan önce kullanılırsa uyku bozukluklarının yönetiminde son derece değerlidir. Uçucu yağ buharlaştığı zaman, anasonun çok fazla zaman kaynatmaması için dikkat edilmesi gerekir; ayrıca, tedavi edici özelliklerinin çoğunu da kaybedecektir (biraz acı tada ek olarak). Daha ziyade, tadın genellikle kaliteden ödün vermeden daha makul bir hale getirilmesi durumunda, çay hızlı bir şekilde soğuduktan ve soğuduktan sonra karışıma bal ilave edebilirsiniz.

4. Astım

Anasonun seçkin expectorative nitelikleri vardır ve bu nedenle astım ile birlikte öksürük yönetimi için harikadır.

5. Konvülsiyonlar

Aniseed, konvülsiyonların yanı sıra konvülziyonları da önler ve aynı zamanda konvülziyonların elektroşok veya hatta pentiletetrazol (PTZ) tarafından neden olduğu durumlarda da gösterilir.

6. Mikrobiyal enfeksiyonlar ve hastalıklar

Anasonize ekstraktların normal olarak, bakterilerin yanı sıra, bakteri suşlarının miktarının, mantarların yanı sıra virüslerin dağılımını engellediği bulunmuştur. Mikrobiyal enfeksiyonların yanı sıra hastalıkların yanı sıra hastalıkların önlenmesinde de değerli sayılmaktadır.

7. Erkek klimacteric, adet bozuklukları

Anason, uçucu yağın ana elementi olan, bir fitoöstrojen (östrojenik bir ajan) olan anektondur. Tıpkı anı deliğinin türevleri, tıpkı dianethole gibi fotoanethole da erkek klimacteric semptomlarının azaltılmasında yardımcı olur, anne sütünün yaratılmasında, doğumun kolaylaştırılmasında ve menstruasyonun teşvik edilmesinde yardımcı olur.

8. Emzirmeyi Artırmak için Anason

Ot emziren annelerdeki laktasyonu arttırmak için de kullanılabilir. Yıldız anason laktasyonu iyileştirmek için hafif estrojenik etkileri olan diantheole ve fotoanteolden oluşur. Ek olarak, östrojenik etkilerden ötürü, libidoyu güçlendirmek için yıldız anüsü ve aynı zamanda premenstrüel sendrom veya pms bulguları ile başa çıkılmaktadır. Yıldız anüsü harika bir fikir olsa da, emziren anneler kullanmadan hemen önce doktorlarından tavsiye almalıdırlar. Ayrıca, bu özel bitki hamile iken gerçekten kullanılmamalıdır.

9. Baş biti

Gerçekte, bitler gibi, haşerelerin yanı sıra haşarat gibi küçük haşerelere karşı tek bir böcek ilacı olarak kullanılır. Ayrıca, mantar öldürücü niteliklere sahiptir.

10. Balgam söktürücü olarak kullanın

Anason tohumu solunum sağlığını geliştirir. Orta derecede balgam söktürücü özelliği vardır, bu nedenle bunlar genellikle pastillerde ve öksürük karışımlarında kullanılır. Aynı şekilde, anason yağı akciğerlerde ve boğazda balgamı gevşetmeye yardımcı olur. Ayrıca, soğuk algınlığı, Astım, bronşit, grip, zatürre ve sinüzit yönetiminde değerlidir.

11. Cilt için Telafiler

Yıldız anason bitkisi ile yağ, ayrıca cilt rahatsızlıkları ile baş etmek için kullanılır. Tarihsel olarak, yağ orta derecede akne ile başa çıkmak için topikal olarak kullanılmıştır. Ayrıca, yıldız anason yağı çok sayıda insektine zehirlidir ve uyuz enfeksiyonlarının yanı sıra uyuzlarla baş etmek için de kullanılmıştır. Yıldız anason, bazı cilt rahatsızlıkları ile baş etmesine yardımcı olsa da, cildinizde kesinlikle saf yıldız anason yağı kullanmayın, çünkü ciddi bir rahatsızlığa neden olabilir. Yağ, rahatsızlık olasılığınızı azaltmak için her zaman losyonla birlikte seyreltilmelidir.

12. Solunum Sağlığı

Anason tohumu, vücutta ideal bir balgam söktürücü işlevi görür. Boğaz ve akciğerlerde gevşek balgam yardımcı olacaktır. Ayrıca, astım tedavisi için etkili bir bitkidir. Bazı öksürük ilaçlarında gerçekten hoş bir bileşen. Ek olarak çeşitli diğer solunum sistemi sorunlarının tedavisinde yararlıdır. Anason tohumlarının yardımı ile birlikte bronşit, sinüzit, grip ve pnömoni de iyileşebilir.

13. Ağız Sağlığı

Anason tohumunun sağlık avantajlarından biri de ağız sağlığınızın korunmasında yardımcı olmasıdır. Anti-mikrobiyal, anti-bakteriyel, etkili ağız yıkama için ideal bir bileşen haline getirir. Bu, aynı zamanda, ağız kokusu probleminin yanı sıra ağızda şişmeye de yardımcı olacaktır. Bu tip tohumlar, ev yapımı gargara tariflerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hafif bir anason tohumu enfüzyonu, göze hoş bir göz kamaştırır.

14. Bebekler Sağlığı

Bebekler için anason tohumu kullanılması son derece popülerdir. Bebeklerde ağır mide ağrısının yanı sıra hıçkırıkları tedavi eder. Bebeklerde çok sayıda sindirim sistemi sorunlarının tedavi edilmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca emziren annelerde süt üretiminin geliştirildiği bilinmektedir.

14. Anti-epileptik ve Anti-histeri

Anason Esansiyel Yağı, hem narkotik hem de yatıştırıcı etki içerdiğinden, daha fazla dozda verildiğinde kan dolaşımını, solunumun yanı sıra sinir yanıtını azaltarak hem epileptik hem de histerik saldırıları rahatlatabilir (bu gerçekten de canlandırmanın yanı sıra daha düşük dozlarda verildiğinde kanıtlanan samimi özellikler. Gerçekten sinir rahatsızlıklarını, hiper tepkileri ve konvülziyonları vb. Bu özel mülk, uzun zamandır olduğu gibi kabul edildi. Ancak, özellikle çocuklarda ağır dozlar olumsuz etkilere sahip olabileceğinden, bu özellik dikkatle birleştirilmelidir.

15. Cinsel Sağlık

Anasonun libidoyu geliştirebilecek afrodizyak özellikleri vardır. Her gece ezilmiş tohumlar kullanılarak bir cam su tüketmek, kişinin cinsel dürtüsünü iyileştirebilir. Anasonun erkek menopoz kadar erkek menopoz belirtileriyle uğraştığı da düşünülmektedir.

16. Menstruasyonun Düzenlenmesi

Anason kadınlarda menstürasyon döngüsünü yönetmeye yardımcı olduğu gibi sağlıklı üreme sağlığına yardımcı olur. Bu özel sağlık yararı için anasonun östrojenik etkisi sorumludur. Stres nedeniyle aylık dönemde gecikme olması halinde, bitkisel anason çayının kullanılması önerilmektedir. Anasonun antispazmodik avantajı, F kramplarının yanı sıra doğuma yardımcı olur. Shatapushpa churna (anason tohumu tozu) Artavakshaya (adet bozukluğu) etkili bir tedavi olarak kabul edilmektedir.

17. Nöbetler

Anasonize, konvülsiyonları da yönetir. Birçok araştırma, farelerde ilaca bağlı nöbetlere karşı anason yağının antikonvülsan sonuçlarını göstermiştir. Bilimsel çalışmalar, nöbetlerin önlenmesinde anasonun avantajları açısından ek olarak aktiftir.

18. Mikrobiyal enfeksiyonlar ve hastalıklar

Araştırma, Anise ekstrelerinin birçok bakteri, mantar ve virüs suşlarının gelişimini engellediğini keşfetmiştir. Mikrobiyal enfeksiyonların yanı sıra kaçınma konusunda da değerli sayılır ve ayrıca kimyasal maddelerin terapötik nedenlerle anasondan ekstraksiyonu için bilimsel çalışmalar da devam eder.

19. Antioksidan

Anason, sağlık avantajlarının yanı sıra antioksidan özellikleri gösteren belirli kimyasal maddeler içerir. Şu anda bu gibi iddiaları kurmak için araştırma yapılmaktadır.

20. Pankreası Uyarır

İnsülin ve bazı hormonların kontrolü için pankreas önemli bir organdır. Anason tohumları pankreasın desteklenmesine yardımcı olur. Pankreasınız büyük sağlık durumlarındayken diğer hormonal zorluklarla birlikte diyabet şansınız azalır.

21. ağrı kesici için Faydaları

Anason yağı aslında doğal bir ağrı kesici. Romatizma, eklem iltihabı ve eklem ağrıları ile mücadele eden bireylerde ağrının azaltılmasına yardımcı olacaktır. Bu yapılabilir çünkü anason yağı vücudun detoksasyonu için iyi çalışır ve sonuç olarak kan dolaşımını arttırır. Anason yağının antispazmodik nitelikleri, kaslardaki ağrıları ve spazmlar nedeniyle ortaya çıkan ağrıları azaltmak için yararlı olabilir.

22. kalp için Faydaları

Anason yağı, kan basıncını kontrol altında tutar. Kalp üzerindeki baskıyı azaltır. Ayrıca, yağ detoksifiye olduğu için, kan akışını arttırdığı gibi kalbi sağlıklı ve dengeli tutar. Yağ kalbe enerji verir ve aynı zamanda canlı tutar. Bununla birlikte, daha düşük kan basıncı seviyesine sahip olan kişiler, kan basıncı seviyesinde ek bir düşüşe yol açabileceğinden, yağı kullanmaktan kaçınmalıdır.

23. Metabolizma için faydalar

Vücudun metabolizması, anason yağı ile ideal tutulabilir. Yağ, vücuttaki hormonları teşvik eder. Enzimlerin vücutta uyarılması metabolik hızı sağlıklı tutar. Bu nedenle vücudun tüm sağlığı geliştirildi. Anason tohumlarının detoksifiye edici sonuçları ek olarak vücutta zararlı toksinlerden kurtularak metabolizmayı teşvik eder.

24. Tromboz

Tromboz bir kan damarı içinde kan pıhtılaşması oluşumuna dair bir hastalık olarak tanımlanır ve dolaşım sisteminin kan dolaşımını bloke eder. Anason, uçucu yağ deliği nedeniyle trombozun önlenmesinde yardımcı olabilir, “Tenobozun tenoboz modelinde Foeniculum vulgare esansiyel yağının ve anestezinin koruyucu etkisi” nin araştırması, Tognolini M, Ballabeni V, Bertoni S, Bruni R Pubmed (2) ‘de yayınlanan Impicciatore M, Barocelli E., araştırmacılar, F. vulgare esansiyel yağının yanı sıra anethole (100 mg kg (-1) oral uygulama), sıçanlarda etanol ile indüklenen gastrik lezyonlara karşı önemli bir güvenlik sunduğunu keşfettiler. Sonuç olarak, bu tür sonuçlar F. vulgare esansiyel yağı ve kendine özgü ana elementi olan anı deliğini göstermektedir.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın