Defne Yaprağının Faydaları
Defne yaprağı güçlü bir balgam söktürücüdür.
Terleme problemini çözer.
Göz sağlığında iyidir.
Demir, magnezyum, kalsiyum bakımından çok zengin.
A vitamini içerir
Sindirim sorunu olan insanlara önerilmektedir.
Güçlü bir antioksidandır.
Size pürüzsüz ve güzel bir cilt verir.
Hastalıklara direnç sağlar.
Öksürmek için iyidir.
Vücuttaki şişliği giderir.
Romatizma ve kas ağrısı için tedavi edici bir etkiye sahiptir.
Uykusuzlukta iyidir.
Vücuttaki gazı rahatlatır.

Daphne yaprağı çayı nasıl hazırlanır ?

Yöntem 1: Bir defne suyunu 3 Daphne yaprağı ile kaynatın. Haşlandıktan sonra ateşten alın ve 5 dakika bekleyin. Daha sonra yaprakları çıkarın.

Yöntem 2: Bir bardak su kaynatın ve ateşi kapatın. Daha sonra 3-4 Daphne ekleyin, suya bırakır ve bardağı bir şey ile örterek 10 10 dakika bekleyin.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.