Diyetinizi Sabote Eden Besinler
Sağlığınızı ve zindeliğinizi korumak için çok zaman harcıyorsunuz ; işte bu yüzden baştan çıkarıcıların ve isteklerin sizi en iyi şekilde almasına izin vermemelisiniz. Her ne pahasına olursa olsun kaçınılması gereken – olduğu kadar lezzetli – bazı yiyecekler vardır.

Sağlık ve zindelik hedeflerinize ulaşmak için yolda kalın ; Bu yiyeceklerin seni içeri almasına izin verme.

Meyve suyu

Ne yazık ki, meyve suyu her zaman göründüğü kadar taze ve doğal değildir. Meyve suyu şekerli bir meşrubattan daha fazla şeker ve kalori içerebilir . Kurumun Beslenmesi’ne göre , “meyvelerden sıkıldıktan sonra, meyve suyu genellikle paketlenmeden bir yıl öncesine kadar büyük oksijen tüketen tutma tanklarında depolanır.” En kaliteli meyve suları bile doğal durumlarından uzaktır.

Şeker Alternatifleri

Holistik Sağlık ve Beslenme Koçu Claire O’Meara , “Akçaağaç Şurubu, Agave ve” sağlıklı fashionistaların “beyaz bir şeker alternatifi olarak ittiği diğer birçok isim” diyor. “ Sağlıklı markalı şeker alternatiflerinin çoğu, hiç bir gerçek sağlık yararı olmayan, aşırı işlenmiş, kimyasal olarak indüklenen, laboratuvarda üretilen, süper yoğun fruktoz şurubundan başka bir şey değildir”

Kızarmış Gıdalar

Sporcular asla kızarmış yiyecekler yemezler, o yüzden siz de yemelisiniz. Kızarmış yiyecekler kalbiniz için zararlıdır ve sindirimi uzun zaman alır . Ayrıca felç, kalp krizi ve anevrizmalara yol açabilecek arter ve damarları tıkayabilirler .

Enerji içecekleri

Enerji içecekleri, yüksek kafein içeriği nedeniyle tehlikeli değildir , aynı zamanda sağlığınız için de tehlikelidir . 8,4 fl. oz. arasında Red Bull şeker 27g içerir. Myfitnesspal’a göre, 16 oz Canavar enerji içeceklerinde 54 g şeker var.

Mikrodalgada Patlamış Mısır

Patlamış mısırın üzerindeki yapay yağ aroması vücuda zehirlidir . Torbada zararlı Perflorooktanoik asit vardır ve toksik koruyuculardan oluşur. Ancak, patlamış mısır olmadan bir film hayal etmek zor; Bu özlemin gerçekten tatmin edilmesi gerekiyorsa, ocakta patlayan patlamış mısır ve biraz hindistan cevizi yağı kullanın .

Diyet

Aromalı Kahve İçecekleri

Bizim go- Sabah ilk iş içmek aslında bizim diyetler için zararlı olabilir, kahve. Nasıl hazırladığına bağlı olarak, saçma bir şeker tüketiyor olabilirsin.

Soya

O’Meara, “Soya alternatifleri, iyi bir protein kaynağından seçim yapmak için süt ürünlerinden ve harika bir vejetaryen seçeneğinden daha iyi bir alternatif olarak kabul edildi , ancak fitoöstrojenleri, kadınlık hormonu östrojeninin etkilerini taklit edebilir” diyor. “Bu, kadınlar için gerçek bir hormon bozucu olabilir.”

Lattes

Küçük bir beyaz çikolata, 38 gram şeker içerir ve bunun sadece küçük bir kısmı sütten gelir. Ayrıca, dürüst olun, bir kafede gerçekten küçük bir boyutta bir şey var mı? (Buğulanmış) süt ile normal kahvelere yapışmamanız daha iyi .

Çizkek

Lezzetli ve kremalı bir dilim cheesecake go-to- tatlısıysa , tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Krem peynir, şeker, tuz, yumurta, ekşi krema ve çırpılmış krema yüksek kalorili bir felakete neden olur. Ticari olarak hazırlanmış bir dilim cheesecake, 8 gram doymuş yaklaşık 18 gram yağ içerir .

Yağlı balık

“Fatty Fish, inanılmaz bir omega 3 kaynağıdır ve kesinlikle diyetinizde olmalı ancak balığınızın nereden kaynaklandığı sorunda sorun olabilir. Çiftliklerde avlanan ve elde edilen birçok ucuz somon kaynağı doğal kaynaklardan beslenir – balıklar için böcek ilacı olduğunu düşünüyorum ”diyor O’Meara. “Bu, vücuduna kimyasal bir fırtına eklediğin anlamına geliyor. Her zaman vahşi, doğal kaynaklı somonu, tercihen de vahşi Alaska somonunu arayın. ”

Glütensiz

“ Glütensizlik trendi her zaman yüksek; evet, bazı insanlar gerçekten de glüten intoleranssızdır, ancak sağlıklı yaşam endüstrisindeki büyük bir artış, insanları süper markette koridordan aşağıya attı ve glutensiz ürünlere yöneltti ve aslında sadece taze işlemek yerine aşırı işlenmiş gıdalar aldıklarını düşünmüyor. üretmek, ”diyor O’Meara. “Evet, glütensiz olmanın bağırsak sağlığına bazı yararları var, ancak glutensiz koridoru ve bu ürünler rafine, işlenmiş abur cuburlardan başka bir şey olmadığından harcadığınız maliyeti unutma.”

Diyet soda

Diyet soda içmek metabolik sendrom ve obezite gelişimi ile ilişkilendirilmiştir. San Antonio’daki Texas Sağlık Bilim Merkezi Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmada , günde iki veya daha fazla diyet soda içenlerin diyet soda içmeyenlere göre altı kat daha büyük bel boyları vardı.

Tuz :
Günlük beslenme programımız dahilinde bir miktar tuz tüketiriz. Ancak tuzla ilgili problem, içeriğinde sodyum bulunan besinlere ekstra tuz eklemekle başlıyor. Sodyum, vücutta yüksek oranda su tutar ve ödem oluşmasına neden olur.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın