Fırında Çıtır Tavuk Budu TarifiBu lezzetli ve sağlıklı pişmiş tavuk budu, gevrek, lezzetli bir cilde ve sulu, etli ete sahiptir. Tavuğun incelik olamayacağını kim söylüyor? Her şey nasıl pişirdiğinize bağlı.

Fırında Çıtır Tavuk Budu için malzemeler :

  • zeytin yağı
  • Kemikli derili tavuk budu
  • Tuz ve biber
  • Baharatlar: sarımsak, kırmızı biber, kekikFırında Çıtır Tavuk Budu Tarifi

Gerçekten kolay bir tarif. Fırın bütün işi yapıyor!Ayrıntılı talimatlar aşağıdaki tarif kartındadır. İşte temel adımlar:

  1. Tavuk parçalarını raflı bir çerçeveye yerleştirilmiş fırın tepsisine yerleştirin.
  2. Onlara cömertçe zeytinyağı püskürtün.
  3. Baharatları serpin.
  4. Tamamen pişene kadar pişirin, yaklaşık 455 ° C’de 45 dakika.

Tavuk budu fırında çıtır çıtır nasıl yaparsınız?

Püf nokta ; Bunları 350 derece  de pişirmeyin. Bunun yerine, 45 dakika boyunca  425 derece  sıcak bir fırında pişirin. Bu güzel gevrek cilt ve sulu et sağlayacaktır.

İlk 30 dakika sonra tavuğu kontrol edin. Derinin fazla kızarması görünüyorsa, tavuğu gevşek bir şekilde folyo ile örtün ve pişirmeye devam edin.

Fırında Çıtır Tavuk Budu

Birçok tavuk tarifi, uyluk kısmındaki fazla cildi kesmenizi söyler. Ben mi? Aksine. Bu fırında pişmiş tavuk budu yaptığım zaman, her nefis derinin üzerine bırakıyorum.

Aslında, eğer tavada yerim varsa, tavaya fazla deri döktüm, ve sonra süper çıtır çıtır oluyor  ve çok iyi geliyor.

Bu arada, tavuk derisinin sağlıksız olduğundan endişeleniyorsan,  uzmanlar şimdi bunun gerçekten iyi olduğunu söylüyor .

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın