Gözlerin altındaki morluklar nasıl tamamen giderilir
Göz altı morlukları kaçınılmazdır. Er ya da geç, her birimizde ortaya çıkarlar, ancak nedenleri çok farklı olabilir – uyku eksikliğinden kansızlığa. Her durumda, birkaç yöntemin birleştirilmesi gerekir: temel nedeni düzeltin ve doğru kozmetik ürünleri seçin.

Adım 1: nedenleri anlayın

1. Yorgunluk, uykusuzluk

Akla ilk gelen en belirgin düşünce: Yeterince uyuyamıyorsunuz. Uyku eksikliğinin vücut için kötü olduğu iyi bilinir: kan yavaş dolaşır, kan damarları genişler. Gözlerin altındaki kılcal damarlar yüzeye yakın bulunur. Genişledikten sonra, en ince derinin altından parlamaya başlarlar. Çürükler bu şekilde ortaya çıkar. Yavaşlamış bir lenf akışı, ödem görünümünün nedenidir.

2. Monitörün önünde uzun süre çalışmak

Bilgisayar başında yoğun çalışma nedeniyle göz altındaki damarlar genişler ve ciltte parlamaya başlar. Bu yüzden ara verin ve akşamlarınızı TV şovları izleyerek geçirmeyin.

3. Dehidrasyon

Cilt sıvıdan yoksun olduğunda, daha kuru ve daha ince hale gelir. Bu öncelikle göz çevresindeki deriye yansır . o kadar incelir ki altındaki kılcal damarları gizleyemez. Ve … merhaba, çürükler.

4. Anemi

Testleri geçerek dışlamanın daha iyi olmasının en açık nedeni değil. Hemoglobin eksikliğine (akciğerlerden organlara ve dokulara oksijen taşıyan bir protein) anemi denir. Vücudunuzdaki demir düşükse, kandaki renklendirici protein miktarı azalır ve kalan hemoglobin oksijeni daha hızlı kaybeder. Sonuç olarak, damarlar koyu mavi bir renk tonu alır, bu nedenle gözlerin altında mavi halkalar oluşur.

5. Alerjik reaksiyonlar

Veya morarmanın tüm nedeni, gözlerin kaşındığı ve sulandığı alerjilerde yatıyor olabilir. Bunu yaparken gözlerinizi kaşırsanız belirtileriniz daha da kötüleşecektir. Sürtünme, kırılgan kan damarlarını kırar ve gözlerin altındaki hoş olmayan maviyi yoğunlaştıran en küçük morarmaya neden olur.

6. Yaş

Banal bir sebep – yıllar geçtikçe cilt nemini kaybeder, incelir. Bu nedenle göz altı alanı daha görünür hale gelir. Bu arada, bu her zaman yaşla ilgili değildir – bazı insanlar doğuştan çok ince bir cilde sahiptir, gözlerin altındaki morluklar çocukluktan beri onları rahatsız eder. Diğerlerinde, epidermis yaşla birlikte çok çabuk incelir.

7. Kötü alışkanlıklar

Sigara ve alkol görünüşümüzü etkiler. Cildi daha ince ve damarları daha kırılgan hale getirirler. Çatlamış kılcal damarlardan gelen kan hücreleri cilt altında birikir, oksitlenir, koyulaşır ve mavi parlar.

8. Gastrointestinal sistem ve zehirlenme ile ilgili sorunlar

Eşlik eden kusma ve ishal nedeniyle vücut çok fazla sıvı kaybeder. Dehidrasyonun başlaması da koyu halkaların ortaya çıkmasına neden olur.

Sonuç: Durumunuzda morarmaya tam olarak neyin neden olduğunu teşhis edin ve öğrenin. Sizi düzenli olarak kovalarlarsa, ne kadar yorgun olursanız olun, nasıl uyursanız uyursunuz, iyi beslenip beslenmediğiniz önemli değil, bir terapiste danışmak için çok tembel olmayın. Belki aneminiz var ve nemlendirici yamalar almaya devam edin.

Morarma tek seferlik bir durumsa, çok fazla endişelenmenize gerek yoktur. Onlardan kurtulmak için küçük bir yaşam tarzı değişikliği yapmak ve basit ev yöntemlerini kullanmak yeterlidir.

İkinci adım: Uyumaya ve cildinizi nemlendirmeye çalışın

1. Yeterince uyuyun

Standart 7-8-9 saat. Herkesin oranı farklıdır, ancak daha az uyumamalısınız. Ve gücü ve kan dolaşımını geri yükleyin. Kan ve lenf akışını iyileştirmeye yardımcı olacak rahat bir ortopedik yastık seçin.

2. İçme rejiminizi takip edin

Mutlaka günde 2 litre değil – istediğiniz kadar için. Sadece susuzluk hissine izin vermeyin.

3. İyi yiyin

Demir açısından zengin besinler (et, balık, karaciğer, ıspanak, yumurta) sağlıklı hemoglobin seviyelerinin korunmasına yardımcı olacaktır. A vitamini (karaciğer, balkabağı, ıspanak) ve C (narenciye, çilek, kuş üzümü) ile folik asit (yeşillikler, baklagiller, kuşkonmaz) hakkında unutmayın.

4. Cildinizi nemlendirin

Nemlendirici kırışıklıklardan kurtulmaz, ancak vücuttaki nem dengesinin korunmasına yardımcı olur. En azından yatmadan önce hafif okşama hareketleriyle uygulayınız. Kışın iç mekan nemine dikkat etmeniz harika. Dairenin çok kuru olduğunu düşünüyorsanız, bir nemlendirici düşünmelisiniz.

5. Sıkıştırma yapmaya çalışın

Morluklardan kurtulmanın en hızlı yolu soğuk kompres uygulamaktır. Soğuk kan damarlarını daraltacak ve artık derinin altından çok net bir şekilde parlamayacaklar.

6. Yamalar veya salatalıklar

İşin garibi, salatalık yamalar ile aynı şekilde çalışır – cildi nemlendirir. Bu nedenle, pahalı maskelere para harcamaya hazır değilseniz, halk yöntemlerini deneyin. Soğutulmuş çay poşetlerini bile kullanabilirsiniz – hem sıkıştırın hem de nemlendirin.

7. Kapatıcı uygulayın

Her kızın makyaj çantasında bir cankurtaran. Kırışıklıkları maskelememesi veya vurgulamaması için cilt tipinize göre bir kapatıcı seçin.

Paket Servis: Su için, cildinizi nemlendirin ve doğru kapatıcıyı seçin. Pahalı yamalar yerine vitamin satın almak daha iyidir.

Üçüncü adım: güzellik uzmanı

Anemi yok, iyi uykular ama yine de halkalar var mı? Bu, sebebin yaş veya genetik özellikler olduğu anlamına gelir. Bu durumda, bir güzellik uzmanı veya dermatolog ile iletişime geçmeye değer. İşte yöntemler.

  1. Parlatıcı krem. Azelaik, kojik, glikolik asit veya hidrokinon içeren profesyonel ürünler, morlukların giderilmesine yardımcı olur. Bu tür kremler kesinlikle bir doktora danıştıktan sonra reçete edilir.
  2. Kimyasal peeling . Bu tedaviler cilt pigmentasyonunu azaltır ve göz altı halkalarını daha az görünür hale getirir.
  3. Kan plazması veya hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri . Bu tür fonlar en ince iğne ile enjekte edilir ve cildi “doldurur”, daha yoğun hale getirir.
  4. Blefaroplasti. Blefaroplasti adı verilen plastik cerrahi, göz altındaki torbaları alır ve göz kapaklarını daha az hacimli hale getirir.

Sonuç: Bunlar kesinlikle herkesin ihtiyaç duymadığı ve her zaman değil, kardinal yöntemlerdir. Bir güzellik uzmanının yardımına başvurmadan önce doktorlara danıştığınızdan emin olun.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın