Sağlıklı Saçlar için Sızma Zeytinyağı
Hemen hemen herkesin mutfağında olan popüler bir yemeklik yağ olan zeytinyağı, yemek söz konusu olduğunda daha sağlıklı yağlardan biri olarak bilinir.

Ama zeytinin saçınızın sağlığını da gerçekten artırabileceğini biliyor muydunuz?

Bunu da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yapar:

  • Saçı nemlendirir – zarar görmesini önlerken nemlendiren bir antioksidan ve lipit koruyucu olan E vitamini ile doludur
  • Saçları güçlendirir – yüksek vitamin ve antioksidan konsantrasyonu sayesinde
  • Hasarları onarır – saç kütiküllerindeki boşlukları doldurarak. Bu, zeytinyağını split uçlar için popüler bir ilaç yapar
  • Kepekleri tedavi eder – yağ asitleri ve E vitamini, ayrıca antifungal ve antibakteriyel özellikleri sayesinde
  • Saç dökülmesini önler – saç köklerinin yavaşça daralmasına neden olan bir hormon olan DHT üretimini azaltır. Bu, saçın zamanla incelmesi ve kısa sürede büyümesi anlamına gelir.

Zeytinyağı seçmek söz konusu olduğunda…

Vücudunuz için geçerli olan aynı şey saçlarınız için de geçerlidir.

Bu, her zaman sızma zeytinyağına gitmeniz gerektiği anlamına gelir .

Bu aslında ne anlama geliyor?

Bu, yağların olabildiğince saf kalmasını sağlayan, kimyasallar veya ısı kullanılmadan yağların çıkarıldığı anlamına gelir.

Sağlıklı bir saç için sızma zeytinyağı

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın