Jojoba Yağının Saçlara FaydasıJojoba yağı oldukça benzersizdir, çünkü kimyasal yapısı kafa derisinin kendisi tarafından üretilen yağları taklit eder.

Bu, kafa derinize uyguladığınızda vücudunuzun, bunların kendi yağları olduğunu düşündüğü ve kolayca kabul ettiği anlamına gelir. Bu, yağı hemen hemen herkes için, hassaslığa eğilimli olanlar için bile mükemmel yapar.

Peki, jojoba yağı saç için ne yapar?

Oldukça biraz, örneğin:

  • Antibakteriyel özellikler – bu kepek ve diğer kuru saç derisi sorunları tedavisinde etkili yapar
  • Saçları güçlendirir – % 98 oranında tekli doymamış yağların bileşimi ve% 2 doymuş yağ ile birlikte jojoba yağı saç köklerine nüfuz eder ve saçları içten güçlendirir
  • Saçları düzenler – esnekliğe, parlaklığa ve yumuşaklığa yardımcı olur
  • Saç büyümesine yardımcı olur – saç köklerini tıkayarak ve saç büyümesini önleyen ya da yavaşlatan tıkanmaları temizleyerek
  • Saçı kalınlaştırır – nemlendirip hacim ekleyerek
  • Hasar görmüş saçları onarır – yağ yumuşatıcıdır, yani saç kütikülünün etrafındaki çatlakları doldurabilir, bu ısı, kimyasallar veya başka herhangi bir şeyden kaynaklanmış olabilir.

Tıpkı bu listedeki diğer yağların çoğunda olduğu gibi, zaten jojoba yağı içeren birçok ürün var .

Alternatif olarak, bu yağı saf olarak satın alabilir ve doğrudan saçınız üzerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca, her kullanımda saf yağı mevcut şampuan ve saç kremi ile karıştırın.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın