Kişisel Bakım

Mükemmel Nemlendirici, Derin Temizleyici, Doğal Cilt , Saç GüzelleştiriciBalın doğal antioksidanlarla dolu mükemmel bir tatlandırıcı olduğunu her zaman biliyorduk. Ancak, bizim için cilt bakım dünyasında, topikal olarak uygulandığını, cildi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olabileceğini ve hatta yaşlanma karşıtı faydalar sağlayabileceğini artık biliyoruz.

Doğal ürünlerden yanaysanız ve doğal cilt bakım bileşenlerinde uzmansanız, balın artık sadece bisküvi için olmadığını bilirsiniz.

balın kendisi hakkında her şey

Arılar tarafından yapılan tatlı, şekerli bir çözelti olan bal, fruktoz, glikoz, su, yağ ve özel enzimlerden oluşur. Özellikle doğal kovan sıcaklıklarının üzerinde filtrelenmeyen, süzülmeyen veya ısıtılmayan çiğ bal, özellikle B vitaminleri, C vitamini ve magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi mineraller bakımından zengindir. Ayrıca proteinler, yağlar, amino asitler ve biyoflavonoitler içerir.

Baldaki mucize
BALIN SAĞLIK YARARLARI

Düzenli şekere karşın, balın glikoz ve fruktoz kombinasyonu, hem uzun hem de anında enerji verir – diyabet hastaları için daha iyi bir tatlandırıcıdır.

Bal doğal bir enerji arttırıcı olmasının yanı sıra, çocuklarda ve gençlerde üst solunum yolu enfeksiyonları semptomlarını iyileştirmeye yönelik araştırmalarda bal bulunmuştur. Bilim adamları ayrıca doğal bal’ın antibiyotiğe dirençli bakteri Staph aureus’un öldürülmesinde harika olduğunu da buldular .

Bal ayrıca, birçok insanın neden sindirime yardımcı olduğunu ve mide rahatsızlıklarını hafifletmek için kullandığını açıklayabilen, yoğurt benzeri benzer bakteriler içeriyor gibi görünmektedir.

Mükemmel Nemlendirici, Derin Temizleyici, Doğal Cilt , Saç Güzelleştirici
balın cilde faydaları

Ancak cilt bakımı söz konusu olduğunda, bal gerçekten parlar. Suya tutunma kabiliyetinden dolayı, yağlı bir his yaratmadan nemlendirdiği için güçlü bir nemlendirici yapar.

Antioksidanlar cildi çevresel streslerden korurken, doğal özellikleri hassas cilde sahip olanlara yardımcı olabilir. Ayrıca yağlı ciltler için harikadır, gözenekleri temiz tutmaya ve yağlılıkları azaltmaya yardımcı olur.

BİR NEMLENDİRİCİ OLARAK BAL

Bal, doğal bir nemlendiricidir, yani çevresinden nemi emebildiği anlamına gelir. Nemlendiriciler kozmetiklerde üç ana amaca hizmet eder: nemlendirmelere, ortamdaki nemi emmelerine ve nemi çekmelerine yardımcı olurlar.

Tüm bunlara ek olarak, bal, aynı zamanda, cildinizin tonuna daha parlak bir görünüm veren ve hafifçe pullanan yumuşak bir alfa hidroksi asit olan glukonik asit içerir. Düzenli kullanım, yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

saç için bal

Saçta kullanıldığında, balın neredeyse sihirli özellikleri besler ve canlandırır. Bu doğal nemlendirici, hepsi diğer doğal saç nemlendiricilerinde çok sık bulunan yağlı bir kalıntı bırakmadan anında nemlendirme sağlar.

Balın nemlendirici özellikleri, canlı, kuru, kimyasal veya renkle işlem görmüş ya da kırılgan kılları geri kazandırmak için de idealdir – nemi hapseder ve saçlarınızın ömrünü uzatır.

Ham ve organik bal kullandığınızdan emin olun, çünkü alfa-hidroksi asitlerin ve aktif enzimlerin eşsiz karışımı, parlaklığı ve hacmini iyileştirmeye yardımcı olur. Kullanmak, doğrudan kuru saça uygulayın ve 30 dakika sonra yıkayın ya da bal kullanan bir saç maskesi veya derin bakım tedavisi arayın.

Yüz maskesi için bal
yüz maskeleri bal

Bal, özellikle yüzünüzde 10-20 dakika bekletildiğinde yüz maskelerinde faydalıdır.

Arkanıza yaslanıp gevşediğinizde, doğal bileşenler gözenekleri temizlemeye, cildinizi nemlendirmeye, ince çizgilerin görünümünü azaltmaya, koruyucu antioksidanlar vermeye ve biraz tahriş etmeden derinlemesine besinler beslemeye işe gider.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın