Günün Fıkrası – Toptan satışla perakende satış fiyatı
Dul bir kadının çok güzel bir kızı vardı, herkes talipti kıza, ancak annesi 500 000.- Tl mehir istiyor asla daha aşağı inmiyordu. Kıza aşık bir oğlan vardı, tüm gücüyle çalıştı, ancak 300 000.- Tl  biriktirebilmişti.

Babası durumu gördü, oğlana getir bakalım şu 300 000.- Tl  parayı, gidip kızı isteyelim dedi. Oğlan umutsuzdu, baba Bilge..

Kızın evine vardılar, baba kızın annesine söyleyeceklerim bitmeden sözümü kesme dedi. Kızını oğluma istiyorum, bu da mehir olarak 100 000._TL. Kadının suratı asıldı. Adam devam etti. Seni de kendime istiyorum, bu da senin Mehrin 100 000._TL. Kızın annesinin yüzüne bir tebessüm yerleşti. Allah mübarek kılsın, hayırlı olsun dedi. İşlem tamamdı. Komşuları kadını sıkıştırdılar, hani beşyüzbinden bir kuruş inmem diyordun, diye.

Kadın dedi ki : toptan satışla perakende satış fiyatı her zaman değişir.

Oğlan da babasına sordu: öteki 100 000.- Tl yi ne yaptın baba diye. Babası cevapladı; onu da anana verdim, ikinci evliliğe razı olması için.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın