Demirhindi Şerbeti
Demirhindi Şerbeti için Malzemeler :

( 5 litre Demirhindi Şerbeti için – sulandırıldığında 10 lt içecek olacak )

Tüm malzemelerimiz size hazır olarak gramajında resimde gördüğünüz gibi tamamen doğal olarak gönderilecek.

5 yada 6 litrelik( daha büyükte olabilir) düdüklü tencereyi malzemelerimizin hepsini kesemize koyuyoruz. ( aroma için sizde mevsimine göre 500 gr çilek veya 250 gr vişne, 500 gr kayısı, 500 gr şeftali , 500 gr siyah erik bunlardan 1     tanesini ekleyebilirsiniz)

Malzemelerimizi kesemizle birlikte düdüklü tenceremize koyup 5-6 litre su ekleyip kapatıyoruz. Suyumuz kaynayınca düdüklü tenceremizin altını kısıp 20 dakika kısık ateşte kaynatıyoruz.

20 dakika sonra 15 dakika demlenmesine bekleyip düdüklü tenceremizi acıp  içinden keseyi süzüp cıkartıyoruz..

2 kg şeker ilave edip( tercihe göre bal yada 1 kg bal,1 kg şeker, size kalmış) şekerimiz eriyinceye kadar karıştırıp eritiyoruz.

Şerbetimiz soğuyunca dolapta muhafaza ediyoruz. (gül kokulu olmasını istiyorsanız 250 ml gülsuyu koyabilirsiniz)

1 ay boyunca dolapta bozulmadan kalabilir. Servis yaparken yarı yarıya  yada damak tadına göre sulandırıp servis yapabiliriz.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın