Demirhindi Sağlık Faydaları
Sindirim için iyidir
Demirhindi, iki ana sebepten dolayı sindirim sisteminiz için iyidir. Yeni başlayanlar için, iyi bir müshildir, bu da bağırsak hareketlerini ve atılımını uyardığı anlamına gelir. İkincisi, ayrıca dışkıyı toplamasına yardımcı olarak hareket etmesini kolaylaştıran yüksek diyet lifi içeriğine sahiptir. Sonuç olarak, sindirim sisteminiz temiz tutulur. Ayrıca, sağlıklı ve düzenli sindirim ile, midenizin ve diğer organların, yiyeceği parçalamak için bir ton asit ve safra salgılamasına gerek yoktur. Mide zarını korur ve ağrı ülserlerinin ve iltihapların oluşmasını önleyebilir .

Kalbin için iyi
Demirhindi kalp için son derece iyidir. Bunun nedeni demirhindi içerisinde bulunan diyet lifinin vücudunuzdaki kolesterolü azaltmaya yardımcı olabileceğidir. Damarlarınıza ve atardamarlarınıza sıkışan tüm aşırı LDL kolesterolü alır ve kalbinizin fazla çalışmasını veya kronik kardiyovasküler hastalıklar geliştirmesini önler. Ayrıca demirhindi, mükemmel bir antioksidan olan C vitamini içerir . Serbest radikaller, hücresel metabolizmanın doğal bir yan ürünüdür ve kalp hastalığı ile bağlantılıdır.

Demirhindi

Dolaşım için iyi
Demirhindi de kan dolaşımını uyarmakta çok iyidir. Demir açısından son derece zengindir ve sadece bir porsuk demirhindi olması, önerilen günlük dozajın en az% 10’unu size sağlayabilir. Demir kanınız için son derece iyidir. Tüm organ ve kaslarınızın iyi çalışmasına yardımcı olan vücudunuzda yeterince kırmızı kan hücresine sahip olmanızı sağlar. Sisteminizde yeterince demir olması anemiye ve bununla birlikte baş ağrısı , halsizlik, yorgunluk , bilişsel bozukluklar ve mide sorunları gibi tüm semptomlara karşı savaşmanıza yardımcı olabilir .

Sinir fonksiyonuna yardımcı olur
Demirhindi sahip olmanın bir diğer avantajı da sinir işlevinize yardımcı olabilir. Bunun nedeni demirhindi B vitamini kompleksi içinde son derece ulaşılabilir ve çok fazla tiamin içermesidir. Tiamin, vücudunuz için hayati bir besindir. Sinir fonksiyonunun uyarılmasına yardımcı olur ve kas gelişiminizi de iyileştirir. Aktif kalmanıza, güçlü reflekslere sahip olmanıza ve uzun süre boyunca genel güce sahip olmanıza yardımcı olur.

Kilo kaybını arttırır
Bu günlerde, dünya kesinlikle kilo kaybı için takıntılı. İnternet ve onunla ilgili tüm bilgilerin bu kadar kolay erişilebilir olmasıyla, gittikçe daha fazla insan obezite ile gelebilecek farklı sağlık sorunları hakkında bilgi edinmek için zamanlarını harcıyorveya fazla kilolu olmak. Bu yüzden herkes bu ekstra kilodan birazını kaybetmek istiyor. Sonuç olarak, piyasada size yardımcı olacak birçok diyet ve ilaç bulunmaktadır. Bununla birlikte, vücudunuz için son derece zararlı olabilirler, çünkü besin eksikliğine veya nihayetinde sisteminize zarar verecek ilaçları alabilirsiniz. Bu nedenle doğal tedavilere dönüşmek en iyi fikirdir. Demirhindi, kilo kaybını arttırdığı bilinmektedir. Bunun nedeni, vücuttaki bütün yağları depolayan bir enzimi inhibe ettiği bilinen hidroksitik asit (HCA) bakımından zengin olmasıdır. Sisteminizdeki serotonin miktarını arttırdığı için iştahınızı bastırmanıza da yardımcı olabilir.

Şeker hastaları için harika
Demirhindi diyabet için iyi bir çaredir. Temel olarak karbonhidratların sisteminiz tarafından emilmesini önler. Karbonhidratlar, sindirildiğinde şeker hastalarının değişmesi gereken şey olan şekere veya yağa dönüşmeye başlar. Bu nedenle demirhindi, kanınızdaki glikoz seviyelerini izlemenize ve kontrol etmenize yardımcı olarak diyabetinizi kontrol altında tutar.

Antiinflamatuar özelliklere sahiptir.
Demirhindi, uçucu yağlar şeklinde kullanıldığında, bir ton anti-enflamatuar özellik ile doldurulur. Eklemlerdeki ağrının, artrit ağrısının, gutun ve hatta romatizmal durumların azalmasına yardımcı olabilir . Gözlerdeki tahrişi azaltmanıza bile yardımcı olabilir. Konjonktivit veya pembe göz gibi göz enfeksiyonlarında size yardımcı olabilir . Anti-enflamatuar özellikleri nedeniyle, demirhindi genellikle iltihaplanma için birçok bitkisel tedaviye dahil edilir.

Bağışıklığı artırır
Demirhindi, bilinen bir antioksidan olan yüksek miktarda C vitamini içerir. Antioksidanlar, sisteminizde bulunan serbest radikalleri ortadan kaldırarak yardımcı olur. Bu, bağışıklık sisteminizi diğer enfeksiyonlara ve hastalıklara bakmakta serbest bırakır ve bu nedenle genel bağışıklığınızı artırır. Serbest radikaller bazen belirli kanser türlerine de neden olabilir , bu nedenle demirhindi olması sizi bundan da koruyabilir.

Enfeksiyonlara karşı yardımcı olur
Demirhindi ayrıca antimikrobiyal özelliklere sahiptir, bu da sizi mikrobiyal ve mantar enfeksiyonlarına karşı korumaya yardımcı olabileceği anlamına gelir . Antiseptik özelliklere sahiptir ve bu nedenle vücudunuzdaki parazit sayısını azaltabilir. Ayrıca demirhindi, özellikle küçük çocuklarda, bağırsak kurtları için de iyi bir tedavi yöntemidir. Genel sağlık için mükemmel.

Demirhindi kullanımları
Bitkisel ilaçlarda tüm sağlık yararları için kullanılmasının yanı sıra, demirhindi de bir başka harika kullanım alanına sahiptir. Çiğ meyve kurutulabilir ve yemeğinizi baharatlamak için kullanılabilecek bir baharata öğütülebilir. Demirhindi reçel ve sos haline getirilebilir. Dünyanın bazı bölgelerinde demirhindi işlenir ve kurutulur ve bir şekere dönüştürülür. Hint ve Asya mutfağında sıkça kullanılır ve ayrıca çorba ve salatalarda da ekstra bir lezzet katmak için kullanılır. Hindistan’daki birçok sokak yemeği de demirhindi sosu veya Hint turşusu ile lezzetlendiriliyor. Demirhindi de esansiyel bir yağ olarak kullanılabilir.

Demirhindi’nin Yan Etkileri ve Alerjileri
Demirhindi çok fazla yararı olduğundan ve doğada organik olduğu için, birçok insan bazı yan etkilerinin de olabileceğini unutur. Demirhindi bir kan inceltici esastır ve kan basıncınızı düşürür. Kalp ve kalp sağlığınız için bu harika olsa da, çok fazla kan kaybettiğinizde kaza veya yaralanma durumunda biraz tehlikeli olabilir. Bu nedenle, kanınızı inceltmek için zaten herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, yediğiniz demirhindi miktarına dikkat etmeniz gerekir. Sizi nasıl etkileyeceğini asla bilemediğinizden , diyetinize veya yaşam tarzınıza yeni bir şeyler eklemeden önce doktorunuza danışın .

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın