Yenibahar
Yenibahar bir bitkidir. Bitkinin olgunlaşmamış meyveleri ve yaprakları ilaç yapmak için kullanılır.

Yenibahar hazımsızlık ( dispepsi ), bağırsak gazı, karın ağrısı , ağır adet dönemleri, kusma , ishal , ateş, soğuk algınlığı , yüksek tansiyon , diyabet ve obezite için kullanılır . Ayrıca bağırsakları boşaltmak için de kullanılır.

Bazı insanlar yenibaharı doğrudan etkilenen bölgeye kas ağrısı ve diş ağrısı için uygular veya mikropları öldürmek için cilde koyarlar .

Bazı diş hekimleri, dişlerde ve diş etlerinde mikropları öldürmek için yenibaharda bulunan bir kimyasal olan öjenol kullanır .

Gıdalarda yenibahar baharat olarak kullanılır.

İmalatta yenibahar diş macunu lezzetlendirmek için kullanılır .

Yenibahar nasıl çalışır?

Yenibahar, diş ağrısı , kas ağrısı ve mikrop öldürücü olarak geleneksel kullanımlarından bazılarını açıklayabilecek öjenol adı verilen bir kimyasal içerir .

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın