BaharatlarŞifalı Bitkiler

Darülfülfül Faydaları
Anavatanı Doğu Hint Adaları olan darıfülfül ülkemizde yetişmiyor. Ülkemizde uzun biber ve Tiflis biberi olarak bilinen darıfülfül sağlık için son derece faydalıdır. Keskin kokusu ve acı tadıyla sert bir baharat olan darıfülfülü ölçülü tüketmek son derece önemli.

Darıfülfülün faydaları nelerdir?

Sindirim sistemini düzenler.

Bu farklı baharat gaz sancılarını noktalar.

İçerdiği vitamin ve minareller sayesinde darıfülfül göz sağlığı için faydalıdır.

Ölçülü tüketildiğinde darıfülfül kan şekerini düzenler.

Ağız kokusunu gideren darıfülfül ayrıca iştahı arttırır.

Öksürük ve balgam sorunundan kurtulmak istiyorsanız darıfülfül kullanabilirsiniz.

Darıfülfül iyi bir idrar söktürücüdür.

Darıfülfül basur tedavisi için son derece faydalıdır.

Darıfülfül nasıl kullanılır?

Darıfülfül tohumları öğütülerek balla karıştırıldığında öksürüğü ve balgam sorununa iyi gelir. Darıfülfül tohumlarını öğütüp çorbanıza baharat olarak ekleyebilirsiniz. Yemeklerinize eklediğiniz darıfülfül sindirim sisteminizi rahatlatır. Ayrıca ağız kokusu için darıfülfülü çiğneyebilirsiniz.

Darülfülfül

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın