Hünnap Çayı FaydalarıHünnap çayı 4.000 yıldan fazla bir süredir geleneksel bir çözümdür ve değerli ve etkileyici bir sağlıklı içecek olarak kalmaktadır .

Hünnap Çayı Nedir?

Hünnap çay geleneksel ıhlamur veya bitki çayı kurutulmuş yapılan meyve ait  Ziziphus jujuba kuzey özgüdür Bush,Hindistan ve Çin bölgelerinde. Meyve ayrıca Çin tarihi veya kırmızı tarih olarak da bilinir . Çayın kendisinin aslında Kore menşeli olduğuna inanılıyor  ve  bu ülkede daechu-cha olarak bilinir . Çayın rengi, orijinal kurutulmuş meyvenin rengine benzer şekilde koyu bir yakut veya kestane rengi kırmızıdır. Bu çayın binlerce yıldır bu kadar yaygın şekilde kullanılmasının ve saygı duyulmasının nedeni, bazı benzersiz antioksidanlar dahil olmak üzere, yoğun besin bileşimidir . Bu çay C vitamini sağlayabilirve çeşitli polifenollerin yanı sıra potasyum , demir ve çeşitli B vitaminleri içerir .

Hünnap Çayı Faydaları

Hünnap çayının en önemli faydaları arasında kabızlığın giderilmesi , bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, kemik sağlığının artırılması ve diğerlerinin yanı sıra dolaşımın arttırılması bulunmaktadır .

Antioksidan

İyi miktarda C vitamini ve diğer bazı  flavonoidler ile, bu çay her fincanda çok miktarda antioksidan güç içerir, bu da vücutta enflamasyon ve oksidatif stresin azaltılmasına yardımcı olabilir ve kronik hastalık riskinizi azaltır.

Kabızlık

Bu çayın gastrointestinal  sistem üzerinde uyarıcı etkileri olduğu bilinmektedir  ve kabızlık , irritabl barsak sendromu ve diğer yaygın mide problemlerinin tahriş edici semptomlarını hafifletebilir .

kaygı

Binlerce yıldır, bu çay geleneksel olarak vücudu ve zihni yatıştırmak için kullanılmıştır ve modern araştırmalar stres hormonu seviyelerinin düşürülmesine ve anksiyete ve ruh hali değişimlerinin azaltılmasına yardımcı olabileceğini göstermiştir .

Soğuk algınlığı

Bu çayın bağışıklık güçlendirici  gücü iyi bilinmektedir ve soğuk algınlığı, grip belirtileri ve ateşi hafifletmeye yardımcı olabilir . Bu çaydaki C vitamini seviyeleri, vücudun birincil savunma hattı olan beyaz kan hücrelerinin üretimini teşvik edecektir. Anti enflamatuar etkileri de rahatlatacak boğaz ağrısı .

Kemik sağlığı

Kemik mineral yoğunluğunu arttırmaya ve osteoporoza karşı korumaya yardımcı olabilen demir, kalsiyum ve fosforgibi bu çayda yeterli miktarda mineral bulunur .

Uyku alışkanlıkları

Bahsedildiği gibi, bu çay zihni rahatlatabilir, bu da yatmadan hemen önce tüketmeyi harika bir doğal uyku yardımıyapar .

Kardiyovasküler Sorunlar

Bu çay, her kırmızı kan hücresi için gerekli olduğu için dolaşım için mükemmel olan yüksek seviyelerde demiresahiptir . Bu, potasyum kan basıncını düşürmeye yardımcı olurken buna ihtiyaç duyan vücudun parçalarına daha fazla oksijen verilmesi anlamına gelir .

Cilt görünümü

Bu çay içinde bulunan flavonoidler ve fenolik bileşikler cildinize zarar vermeden önce serbest radikalleri etkisiz hale getirebilir , böylece kırışıklıkları, yaşlılık lekelerini ve lekeleri önler .

 

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir Cevap Yazın