Kereviz Satın Alma ve Saklama İpuçlarıKereviz, sağlık açısından birçok faydasının yanı sıra çok yönlü bir sebzedir. Çiğ veya pişmiş olarak yiyebilirsiniz ve smoothie’ler, tavada kızartmalar, çorbalar ve meyve sularına harika bir katkı sağlar. Kereviz ayrıca buharda pişirilebilir veya fırınlanabilir.

Kereviz Satın Alma ve Saklama İpuçları :

  • Sağlam saplar . Sağlam, dik saplara sahip kereviz arayın. Eğildiklerinde değil, çektiğinizde kolayca kırılmalıdırlar.
  • Gevrek yapraklar . Yapraklar, rengi soluktan parlak yeşile değişen, gevrek ve taze olmalıdır. Sarı veya kahverengi lekeli kerevizden kaçının.
  • Doğramayı bekleyin . Besinlerini korumak için kerevizi pişirmeden veya servis yapmadan hemen önce doğrayın. Doğranmış ve sadece birkaç saat saklanmış kereviz bile besinlerini kaybedecektir.
  • Buharla . Buharda pişirilmiş kereviz tadı ve neredeyse tüm besin maddelerini koruyacaktır.
  • Beş ila yedi gün içinde yiyin . Maksimum besinsel faydalarından yararlanmak için beş ila yedi gün içinde taze kereviz yiyin.
  • Yaprakları ye . Yaprakları atmayın – kerevizin en çok kalsiyum, potasyum ve C vitamini içerdiği yer burasıdır. Ancak iyi depolamadıkları için, kereviz yapraklarını satın aldıktan sonraki bir veya iki gün içinde tüketin.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın