Kereviz suyunun en önemli 10 faydasıKerevizin iyileştirici faydaları hakkında pek çok araştırma ve fikir birliği var gibi görünüyor – ancak her zaman olduğu gibi, lütfen kendi araştırmanızı yapın ve kendiniz karar verin.

Kereviz Suyu, güçlü antioksidanlar ve kanserle savaşan bileşikler içerir. Kereviz, kanser hücrelerini öldürdüğü gösterilen apigenin adlı bir flavonoid içerir. Kerevizdeki poliasetilenler, bağışıklığı artırırken toksisiteyi azaltmaya ve mutasyona uğramış hücrelerin büyümesini yavaşlatmaya yardımcı olan kemo-koruyucu bileşikler içerir.

Kereviz Suyu,işleri daha hızlı ve daha verimli bir şekilde sindirmemize yardımcı olan hidroklorik asidi geri kazandırarak bağırsakları iyileştirir ve harekete geçirir . Kereviz suyu, başta protein olmak üzere yiyeceklerin parçalanmasına yardımcı olmak için gerekli olan mide asidinin yükselmesine yardımcı olur    Özellikle yüksek proteinli diyet yapanlar için iyidir. Mide asidimiz düşükse, vücudun o yemeği sindirmek için daha fazla kaynak kullanması gerekir, bu da bizi genellikle yorgun ve uyuşuk hissettirir. Kereviz suyu, ülserleri ve asit reflüsünü iyileştirmek ve önlemek için mide zarında ihtiyaç duyulan tükenmiş mide mukusu seviyelerini önemli ölçüde yenileme yeteneğine sahiptir.

 

Kereviz Suyu kolesterolü düşürür. Kereviz, kan dolaşımımızdaki kötü kolesterolü (LDL) düşüren, lipid düşürücü etkiye sahip olduğu bildirilen 3-n-   butilftalid  (BuPh) adlı bir bileşik içerir  .

Kereviz Suyu doğal bir antienflamatuardır. Kronik eklem ağrısı, gut ve romatoid artriti azaltan Poliasetilen içerir. Sadece vücudu yatıştırmakla kalmaz, aynı zamanda sakinleştirici ve gevşetici özellikleriyle sinirleri yatıştırdığına inanılır.

Kereviz Suyu kan basıncını düşürür. Araştırmalar, kerevizin düz kas gevşetici olarak hareket ederek yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olduğunu, hücrelerdeki kalsiyum ve potasyum akışını iyileştirdiğini ve kan damarlarının daha kolay genişleyip daralmasına izin verdiğini gösteriyor.

 

 

Kereviz suyu Karaciğere yardımcı olur.Araştırmalar, kerevizin karaciğerde yağ oluşumunu azaltmaya yardımcı olduğunu gösteriyor. Kerevizdeki besinler karaciğeri korur ve aslında karaciğerin yağ ve toksinlerin atılmasına yardımcı olan enzimler üretmesine yardımcı olur.

Kereviz suyu bağırsaklarda dolaşımı artırarak, işlerin hareket etmesini sağlayarak sindirimi iyileştirir . Nazik, hafif, doğal bir müshil ve idrar söktürücü olarak işlev gören kabızlık, şişkinlik, şişkinlik ve su tutma için iyidir.

Kereviz Suyu enfeksiyonla savaşır. Araştırmalar, kerevizde bulunan bileşiklerin enfeksiyonlarla savaşan ve doğal olarak bağışıklığı artıran güçlü antimikrobiyal özellikler içerdiğini gösteriyor. Kereviz suyu ürik asidi azaltır ve idrar üretimini uyarır, özellikle sindirim sistemi ve üreme organlarındaki bakteriyel enfeksiyonlarla mücadelede faydalıdır, İYE, mesane ve böbrek rahatsızlıklarının önlenmesine yardımcı olur.

Kereviz Suyu alkalileştiricidir. Kereviz, yiyebileceğiniz en alkali gıdalardan biridir! Araştırmalar, alkali diyetin yaşamı uzattığını ve kronik hastalıkları önlediğini göstermektedir.

Kereviz suyu oldukça besleyicidir. Kereviz, folat, potasyum, B6 vitamini, K vitamini ve C vitamini gibi temel mineral ve vitaminlerle yüklüdür. Cilt için bir kokteyl. Kerevizdeki luteolin cildi içten korur ve UV kaynaklı hasarı önler. Bazıları, sedef hastalığı ve sivilce gibi cilt rahatsızlıklarını gidermeye yardımcı olduğunu söyleyerek celery’nin cildini iyileştirici özelliklerine yemin ediyor.

Kereviz suyu nasıl yapılır

Diyetinize kereviz suyu eklemek istiyorsanız, evde yapmak kolaydır.

Bir meyve sıkacağı kullanmak, kereviz suyu yapmanın en kolay yoludur. 3-4 kereviz sapını yıkayın ve bunları meyve sıkacağından geçirin.

Meyve sıkacağınız yoksa 3-4 yıkanmış kereviz sapını kesin ve pürüzsüz olana kadar karıştırın. Geniş kenarlı bir sürahinin üzerine süzgeç veya ağ bezi yerleştirin, sıvıyı süzgecin içine dökün ve tüm suyunu çıkarmak için aşağı doğru bastırın.

Biraz lezzet ve lezzet için içeceğinize yeşil elma, taze zencefil veya limon suyu eklemeyi deneyin .

Yerel bakkaldan kereviz suyu da satın alabilirsin, ancak ilave şeker veya tat içerenlerden uzak durmaya çalış.

Editör

DİKKAT ÖNEMLİ : Sitemiz bilgi ve kültür konularında sizlere bilgi derlemek amacıyla kurulmuştur. Sizlerin öneri ve düşünceleri bizim için çok kıymetlidir. Bu dilekle bizimle ve okuyucularımızla paylaşmak istediklerinizi yazabilirsiniz. Bu sitede yer alan içerik hiçbir durumda tanı ve tedavi amaçlı bir öneri niteliği taşımamaktadır.Tüm sağlık sorunlarınız için öncelikle doktorunuza başvurunuz. Alternatif tedavi yöntemleri için doktorunuzdan tavsiye alınız ve doğal ürünleri bilinçli, doktorunuzun belirttiği şekilde tüketiniz. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.